Nowy James Bond będzie Afroamerykaninem lub kobietą?

Zofia Nacewska
02.01.2018 13:18
Aktorzy wcielający się do tej pory w postać agenta 007 - George Lazenby, Roger Moore, Daniel Craig, Sean Connery, Timothy Dalton i Pierce Brosman

Aktorzy wcielający się do tej pory w postać agenta 007 - George Lazenby, Roger Moore, Daniel Craig, Sean Connery, Timothy Dalton i Pierce Brosman (https://www.facebook.com/JamesBond007/photos/)

Kolejne filmy o słynnym agencie 007 mogą okazać się nie lada zaskoczeniem. Kultowy James Bond może zmienić się nie do poznania. Twórcy filmów nie wykluczają zatrudnienia kobiety bądź Afroamerykanina jako nowe wcielenie brytyjskiego szpiega.

Czy Daniel Craig pójdzie w odstawkę?

Jak twierdzi producentka - Barbara Broccoli – twórcy nie mają oporów przez wyjściem poza schemat białego mężczyzny, w średnim wieku w roli Bonda.  Dodaje również, że po odejściu aktora grającego obecnego Bonda, tak naprawdę wszystko jest możliwe. Przede wszystkim dlatego, że producenci już wcześniej nie bali się zmian, kiedy to zatrudniali Daniela Craiga. Odeszli od wizerunku wysokiego, ciemnowłosego gentlemana wykreowanego przez Sir Rogera Moore’a i zmienili Bonda w blondwłosego, muskularnego zabójcę. Teraz nie mają oporów by zrobić kolejny krok.

Sam Daniel Craig, mimo, że po premierze Spectre (2015) zarzekał się, że prędzej „podetnie sobie żyły”, niż powróci w kolejnej kinowej produkcji jako tajny agent - James Bond 007. Mimo tego dzięki zachęcie producentów w postaci 100 milionów funtów wynagrodzenia, postanowił przyjąć propozycje angażu już w 5. filmie, w którym wystąpi jako James Bond. Nie wiadomo jednak co będzie po tym jak Craig wreszcie zdecyduje się ostatecznie zrezygnować.

Kim będzie nowy James Bond?

Wśród wciąż trwających spekulacji, krążą plotki, że nowym Bondem może zostać Idris Elba – brytyjski aktor filmowy znany przede wszystkim z Mrocznej wieży (2017) i Pacific Rim (2013). Sam dementuje te plotki i przyznaje, że w tej sytuacji nie czuje się komfortowo. Na początku uważał je za nieszkodliwe, ale doprowadziły one do ostrych dyskusji na tle rasowym.

Fanom trudno jest się pogodzić ze zmianami, przede wszystkim dlatego, że James Bond 007 jest postacią ikoniczną, która po 55. latach od premiery „Doktora No” już na stałe zapisała w kulturze masowej. W odpowiedzi na głosy o zmianie płci bądź rasy słynnego szpiega, sam Roger Moore, jeszcze przed śmiercią w 2015 r., stwierdził, że w takiej sytuacji Bond przestanie być Bondem z prostego powodu – nie takim stworzył go Ian Fleming (autor serii powieści szpiegowskich o Jamesie Bondzie).

Jeśli Daniel Craig naprawdę odejdzie po premierze 25. w historii filmu o szpiegu „w tajnej służbie jej królewskiej mości" mówi się, że poza Idrisem Elbą innymi możliwymi kandydatami i kandydatkami na jego miejsce mogą być: James Norton, Tom Hiddleston, David Oyelowo czy Cate Blanchett.

Na razie fani mogą spać spokojnie. Przynajmniej do 8 listopada 2019 r., kiedy to do kin wejdzie kolejny Bond.

"James Bond cda" - czyli w oczekiwaniu na kolejną premierę. Gdzie możesz obejrzeć wszystkie przygody agenta 007 online?

Masz swojego ulubionego Bonda? Wolisz klasyki z Seanem Connery'm, czy kreacje Pierce'a Brosmana? Gdzie możesz ich obejrzeć? Wystarczy, że wpiszesz w swoją wyszukiwarkę "james bond cda" i odnajdziesz swój ulubiony film ze słynnym szpiegiem roli głównej.

Więcej o:
Zobacz także

POLECANE RADIA