Wokalista Iron Maiden: Oświęcim może w każdej chwili powrócić

Sandra Zakrzewska
02.01.2018 09:06
W rozmowie z amerykańską edycją "Newsweeka" wokalista Iron Maiden Bruce Dickinson wyraził ogromne zaniepokojeniem tym co dzieje się obecnie na świecie. Przy okazji wspominał wizytę w muzeum w Oświęcimiu.

Podczas pierwszej wizyty Iron Maiden w Polsce w 1984 roku, muzycy odwiedzili były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz. Bruce Dickinson do dzisiaj wspomina tę wizytę.

To bardzo niepokojące miejsce. Polak, który nas oprowadzał, bywał tam codziennie, a ja zastanawiałem się, jak to jest w ogóle możliwe. Nie wytrzymałbym tam dłużej niż kilka godzin. Wizyta ta mnie bardzo przytłoczyła. W powietrzu unosiło się zło.

Następnie muzyk wyraził zaniepokojenie dzisiejszym społeczeństwem.

Myślimy, że jesteśmy nowocześni, bo żyjemy w XXI wieku, ale Oświęcim może w każdej chwili powrócić. Nie mówię tu tylko o Żydach. Podobne rzeczy dzieją się każdego dnia na całym świecie. Myślisz, że w końcu zaczniemy ewoluować, a wtedy nagle dzieje się coś szalonego, jak masakra w Las Vegas. Zastanawiasz się: „Co jest nie tak z człowiekiem? Czy wszyscy jesteśmy do tego zdolni?”.

Bruce Dickinson opisał wizytę w Oświęcimiu w swoim pamiętniku "What Does This Button Do?", która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa SQN.

Zespół Iron Maiden do Polski powróci już w lipcu 2018 roku. Koncert odbędzie się 27 lipca w krakowskiej Tauron Arenie.

Zobacz także

POLECANE RADIA