Hity 2017 roku, których nie może zabraknąć podczas sylwestrowej imprezy!

Sandra Zakrzewska
29.12.2017 16:20
Luis Fonsi

Luis Fonsi (Screen z Instagram.com/Luis Fonsi)

Kolejny rok powoli dobiega końca. Nadszedł, więc czas podsumowań. Przy układaniu sylwestrowej playlisty, warto wziąć pod uwagę te numery, które cieszyły się największym zainteresowaniem w mijającym roku.

2017 rok niewątpliwie należał do Eda Sheerana. Jego utwór „Perfect” śpiewany w duecie z Beyonce jest obecnie najlepiej sprzedającym się singlem na świecie. Nie inaczej było z poprzednimi hitami „Shape Of You” czy „Castle On the Hill”. W 2017 roku w rozgłośniach radiowych mogliśmy usłyszeć wielu artystów o których istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia.

Hitowe kolaboracje

Amerykański duet The Chainsmokers działa już dobrych kilka lat, jednak to dopiero w tym roku zadebiutował albumem „Memories... Do Not Open". Singiel „Something Just Like This" nagrany z pomocą Coldplay . Bawiono się również przy rytmach rapera DJ Khaleda – „I'm The One", gdzie możemy usłyszeć Justina Biebera i Lil Wayne'a oraz „Wild Thoughts" z gościnnym udziałem Rihanny.

 

Czego słuchali Polacy na Tidalu?

Mimo, że "Despacito" stało hitem, którego wielu z nas miało dość, jesteśmy pewni, że przebój Luisa Fonsiego rozrusza niejedną sylwestrową imprezę. Sam autor przeboju pojawi się na Sylwestrze z TVP w Zakopanem. Był to drugi najchętniej słuchany przez Polaków utwór na Tidalu. Pierwsze miejsce w tym zestawieniu zajął niezawodny w tym roku Ed Sheeran i jego "Shape Of You"

1. Ed Sheeran “Shape Of You”

2. Luis Fonsi „Despacito”

3. The Chainsmokers, Coldplay “Something Just Like This”

4. Ed Sheeran “Galway Girl”

5. Kygo, Selena Gomez “It Ain’t Me”

6. Ofenbach “Be Mine”

7. ZAYN, Tylor Swift “I Don’t Wanna Live Forever”

8. Ed Sheeran “Perfect”

9. Charlie Puth “Attention”

10. Burak Yeter “Tuesday” (feat. Danelle Sandoval)

Wśród najchętniej słuchanym polskich utworów w 2017 roku zdecydowanie dominował hip-hop. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż siedem utworów autorstwa dwóch raperów: Taco Hemingway'a i Quebonafide. Oprócz nich znajdziemy tam też „Porady na zdrady” Ani Dąbrowskiej, „O Pani!” Grzegorza Hyży i „Libre” Alvaro Solera w duecie z Moniką Lewczuk.

1. Taco Hemingway „Nostalgia”

2. Quebonafide feat. Klaudia Szafrańska “Candy”

3. Ania Dąbrowska “Porady na zdrady”

4. Taco Hemingway „Chodź”

5. Quebonafide feat. ReTo “Half dead”

6. Taco Hemingway „Tlen”

7. Grzegorz Hyży “O Pani!”

8. Quebonafide “Bogini”

9. Taco Hemingway „Dele”

10. Alvaro Soler, Monika Lewczuk “Libre”

O najpopularniejszych artystach słuchanych i oglądanych przez Polaków w 2017 roku pisaliśmy już tutaj.

Zobacz także

POLECANE RADIA