Bono: Byłem bliski śmierci!

Małgorzata Sawa
28.12.2017 12:11

DANNY MOLOSHOK/REUTERS

Znany muzyk zespołu U2 w wywiadzie dla "Rolling Stone" wyjawił szokującą informację. Bono wyznał, że niedawno był o krok od śmierci. Czy artysta zdradził dokładnie, co się stało?!

Znany piosenkarz i lider irlandzkiego zespołu U2, Bono udzielił znanemu magazynowi muzycznemu wywiadu. Paul David Hewson jest wielką gwiazda sceny muzycznej, ale jego działalność nie ogranicza się jedynie do tworzenia w kręgu muzycznym... Artysta jest znany z czynnej działalności charytatywnej, muzyk od lat pomaga  osobom żyjącym w najbiedniejszych krajach świata. W wywiadzie dla "Rolling Stone", magazynu muzycznego Bono wyznał niedawno, że był bliski śmierci!

Ludzie mają różne doświadczenia ze śmiercią, czasami psychicznie, a czasami też cielesne. Ja doświadczyłem właśnie tych cielesnych... - mówi Bono

Tematem całej rozmowy miał być nowy album U2, "Songs of Experience". Muzyk opowiadał, co było inspiracją do napisania tekstów. Bono wytłumaczył również, dlaczego nie wyjawił wcześniej swoich ''near-death experience'' (czyli doświadczeń osoby, która niemal umarła). ''Chciałem oszczędzić sobie całej opery mydlanej" - mówi słynny lider irlandzkiego zespołu.

U2 SONGS OF EXPERIENCE, Island Records. Na okładce syn Bono i córka Edge'a trzymający się za ręce.U2 SONGS OF EXPERIENCE, Island Records. Na okładce syn Bono i córka Edge'a trzymający się za ręce. 

Artysta podkreślił, że woli, kiedy ludzie słuchają jego muzyki, od medialnego szaleństwa, które analizuje i przetwarza to, co powiedział. W rozmowie z magazynem muzycznym, muzyk zachęcił również do interpretacji utworów zespołu z nowego krążka. Ostatni album U2 ''Songs Of Experience'' znalazł się aż w 48 krajach na pierwszym miejscu w iTunes.

 
Zobacz także

POLECANE RADIA