Lorde odwoła koncert w Izraelu z powodu...

Małgorzata Sawa
28.12.2017 10:06
Lorde

Lorde (Grant Pollard / Grant Pollard/Invision/AP)

Nowozelandzka piosenkarka postanowiła odwołać swój koncert w Izraelu. Wokalistka dostała wiele wiadomości w tej sprawie. Dlaczego młoda gwiazda nie wystąpi w tym kraju?!

Występ Lorde miał być częścią trasy koncertowej, która promuje jej drugi album, "Melodrama". Koncert miał odbyć się 5 czerwca 2018 roku, w Tel Awiwie. Niestety po dużej ilości wiadomości, jakie otrzymała, gwiazda wycofała się z tej decyzji... Przyczyną jest m.in list otwarty od  pisarzy z Nowej Zelandii. Nadia Abu-ShahabJustine Sachs nakłaniają wokalistkę do zbojkotowania Izraela, ponieważ koncert Lorde w Tel Awiwie będzie mocnym dowodem na poparcie dla polityki tego kraju. W bojkocie występów w Izraelu wzięło już udział wielu artystów, którzy  wspólnie połączyli siły w proteście przeciwko polityce izraelskiego rządu. Chodzi m.in. o okupowanie terenów Palestyny.

  

Dziś już wiemy, że wokalistka nie wystąpi w tym kraju. Lorde wydała specjalne oświadczenie. Piosenkarka tłumaczy powody swojej decyzji. Nowozelandka podkreśla również, że pomysł na zorganizowanie w tym miejscu koncertu był niewłaściwą decyzją z jej strony.

[...] otrzymała przytłaczającą liczbę wiadomości i listów oraz odbyła wiele dyskusji z ludźmi o różnych poglądach - pisze młoda artystka

Miri Regev, izraelski minister kultury ma  nadzieję, że artystka być może jeszcze zmieni stosunek do Izraela i zgodzi się wystąpić Tel Awiwie.

Decyzja gwiazdy o odwołaniu koncertu dla izraelskiej publiczności nie spotkała się całkowitym poparciem w kręgu artystycznym.


''Zbojkotujcie tę świętoszkę... Lorde poddała się presji ze strony BDS i odwołała koncert w Izraelu'' - napisała Roseanne Barr, aktorka znana  z  serialu "Roseanne", który był popularny w latach 90.

Czy według Was Lorde postąpiła dobrze odwołując swój koncert w Tel Awiwie?!

 


 

Zobacz także

POLECANE RADIA