Selena Gomez jest obwiniana o śmierć nastolatki

Małgorzata Sawa
21.12.2017 10:24
Selena Gomez

Selena Gomez (www.instagram.com/selenagomez)

Po obejrzeniu serialu "13 powodów'', jedna z 15-latek popełniła samobójstwo. Ojciec dziewczyny obwinia twórców serialu i Selenę Gomez o śmierć córki. Czy to rzeczywiście ich wina?!

''13 powodów'' to ekranizacja powieści Jaya Ashera, której Selena Gomez została producentką. Serial opowiada o życiu Hanny Baker, która postanowiła odebrać sobie życie. Nastolatka nagrała na kasety magnetofonowe 13 powodów, dla których zdecydowała się na ten tragiczny krok.

 

Psychologowie, szkoły i rodzicie byli przeciwni powstaniu tej produkcji. Dlatego w opinii społeczne serial wywołała sporę zamieszanie. Rodzice dorastających dzieci obawiali się, że ekranizacja ''13 powodów'' wywoła dużą falę samobójstw wśród młodych ludzi, którym często zdarza się naśladować zachowania swoich ulubionych postaci. Netflix nie zignorował obaw o małoletnich widzów. Do ostatniego odcinka dodał komunikat o treści: ''Odcinek zawiera sceny, które mogą być uznane za drastyczne i nieodpowiednie dla młodych widzów, w tym bardzo realistyczną scenę samobójstwa. Prosimy o rozważne oglądanie''.

Jestem ciągle całkowicie zniesmaczony. Selena powoduje, że robi mi się niedobrze. To wyjątkowo niezrównoważona jednostka, która uważa, że ten serial ma jakąkolwiek wartość społeczną

Takimi słowami John Herndon z Kalifornii,(ojciec nastolatki, która popełniła samobójstwo po obejrzeniu produkcji) opisuje swój obecny stan emocjonalny. Według Herndona twórcy serialu oraz Selena Gomez przyczynili się do śmierci Bell, jego 15-letniej córki. Nastolatka walczyła z depresją. John uważa, że popełniła samobójstwo, ponieważ serial zachęcił ją do tego tragicznego czynu.

Pamiętajmy, że są nastolatki, które są w trochę mroczniejszym miejscu i to mogą być twoi przyjaciele, twoje siostry" - przestrzegał John.


Ojciec Bell apelował również do Seleny Gomez i Netflixa o to, by zawiesić emitowanie serialu ''13 powodów''.

Zobacz także

POLECANE RADIA