Eminem powraca! Premiera "Revival" już dziś

Sandra Zakrzewska
15.12.2017 13:06
Eminem 'Revival' cover

Eminem 'Revival' cover (www.facebook.com/eminem/photos)

To zdecydowanie jeden z najbardziej oczekiwanych muzycznych powrotów. Cztery długie lata czekaliśmy by znów usłyszeć jednego z najpopularniejszych raperów w historii. Eminem powrócił!

15 grudnia 2017 roku na sklepowe półki i do sieci trafił album „Revival” - 19 utworów, dokładnie godzina i 17 minut muzyki. Nowa płyta rapera od dawna wzbudzała kontrowersje. Pojawienie się na niej komercyjnych duetów z Beyonce czy Edem Sheeranem bulwersowało zagorzałych fanów. Jednak jak tłumaczył sam artysta, album ma zadowolić wszystkich, więc w całości może nie podobać się nikomu.

Pracowałem nad tym albumem ponad rok. Wiesz jak to jest – tworzysz coś nowego i najchętniej od razu pozbyłbyś się starych piosenek. Album „Revival” to moje refleksje na temat tego, gdzie jestem teraz. Starałem się stworzyć bardzo zróżnicowany repertuar, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. – wyznał raper,  podczas wywiadu dla „Interview”.

Eminem krytykuje prezydenta

Utworem promującym jedną z najważniejszych płyt hiphopowych 2017 roku był utwór „The Storm”, w którym Eminem bezpardonowo atakuje prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa.

Zależało mi przede wszystkim na potwierdzeniu naszych praw do walki z każdym rodzajem opresji. Najważniejsze jest, by mogli protestować przeciwko niesprawiedliwości ludzie, którzy walczyli za Amerykę i ryzykowali własne życie. Nie możemy pozwolić na to, że ktoś będzie lekceważył nasz kraj, flagę i armię. Tymczasem mamy prezydenta, który zaniedbuje sprawy państwa i nie chce zadbać o wszystkich, choć popiera go mniejszość. Nie martwmy się jednak. Ameryka jest wciąż najpiękniejszym miejscem do życia i poradzimy sobie z problemami.
 

Beyonce, Ed Sheeran i inni, czyli Eminem w gwiazdorskich duetach

Wśród dziewiętnastu utworów, które znalazły się na nowym albumie Eminema, aż osiem to duety. Zaproszenie tak wielu artystów spoza hiphopowego kręgu to odważny krok. Goście, którzy pojawili się na nowym albumie rapera to: P!nk, Skylar Grey, X Ambassadors, Beyonce, Ed Sheeran, Kehleni, Presher oraz Alicia Keys.

Podróżowałem w zeszłym roku po Australii, gdy menedżer Eminema poprosił mnie o utwór na jego nową płytę . Mój przyjaciel, aktor Kurt Russel, zaprosił mnie do domu ze studiem, gdzie nagrałem partię perkusji, gitary, fortepianu. A potem zapadła cisza. Będąc niedawno w Meksyku, dowiedziałem się od przyjaciela, że nagrywał z Eminem moją piosenkę. Spotkaliśmy się potem w Detroit. Okazał się miłym, utalentowanym facetem. – opowiadał Ed Sheeran.
Zobacz także

POLECANE RADIA