Bon Jovi w Rock And Roll Hall Of Fame. Czy Richie Sambora dołączy do zespołu?

Sandra Zakrzewska
15.12.2017 08:37
Jon Bon Jovi

Jon Bon Jovi (Storms Media Group / Storms Media Group)

W 2018 roku do rockowej galerii sław dołączy Bon Jovi. Czy podczas ceremonii do składu dołączy Richie Sambora ?

Rock And Roll Hall Of Fame to rock’n’rollowa galeria sławy. Muzeum, które mieści się w Cleveland od 1986 roku honoruje zasłużonych dla muzyki artystów czy przedstawicieli przemysłu muzycznego.

Wiadomo już, że z okazji tego prestiżowego wydarzenia, do składu powróci gitarzysta Richie Sambora. Muzyk pożegnał się z zespołem w 2013 roku tuż przed światową trasą „Because We Can”. Przy okazji wspomnianej trasy zespół Bon Jovi gościł w gdańskiej Ergo Arenie.

Muzyk udzielił obszernego wywiadu w „Rolling Stone”, w którym opowiedział o swoich odczuciach związanych z dołączeniem do galerii sław.

Oczywiście. Patrząc całościowo uszczęśliwiliśmy wiele osób, sporo z nich dzięki nam zajęło wygodne posadki, sprzedaliśmy sporo albumów i napisaliśmy dużo dobrych numerów. To dało ludziom wiele radości. Jeśli więc się dostaniemy do tego zacnego grona, w mojej opinii będzie to coś, na co zasłużyliśmy. Tak to widzę. Graliśmy ponad trzydzieści lat i dzięki nam ludzie byli szczęśliwi. To zasłużone.

Richie Sambora opowiedział również o momencie, w którym zdecydował się opuścić zespół.

Mówiąc szczerze odchodząc z zespołu nie straciłem zbyt wiele. Byliśmy razem 31 lat, przez które pracowaliśmy ciężko, bardzo ciężko. Robienie muzyki to część, wspaniała, zabawna część tego wszytskiego, kiedy starasz się połączyć z ludźmi. Jednak płacą Ci za 22 godziny, kiedy nie jesteś na scenie. Będąc cały czas w trasie tracisz większość swojego życia. Po prostu postanowiłem, że muszę wrócić do swojej rodziny, do stanowienia o sobie.

Ceremonia wprowadzenia nowych członków do Rock And Roll Rock Of Fame odbędzie się 14 kwietnia 2018 r. w Public Auditorium w Cleveland w stanie Ohio.

 
Zobacz także

POLECANE RADIA