Sceny erotyczne - aktorzy kontra wpadki podczas kręcenia filmu

Małgorzata Sawa
14.12.2017 22:09
Jak często uprawiają seks szczęśliwe pary?

Jak często uprawiają seks szczęśliwe pary? (Istock.com)

To, co na ekranie wydaje się być romantyczne i zmysłowe, z rzeczywistością tak naprawdę nie ma kompletnie nic wspólnego. Czy oko widza da się tak łatwo oszukać, a granie scen erotycznych dla aktorów to czysta przyjemność?!

"Trwa to 12 godzin, kończy się porażką"- takimi słowami, ostatnio Bogusław Linda podsumowała granie scen erotycznych. Aktor w jednym z wywiadów przyznał nawet, że planował stworzyć film pokazujący od kulis granie tego rodzaju scen przez polskich aktorów. Film z pewnością cieszyłby się spora oglądalnością. Ale po tym seansie punkt widzenia publiczności mógłby się diametralnie zmienić. Być może taki widz mógłby też kompletnie zniechęcić się do świata filmu, który tylko pozornie przyciąga swoją magią.

Wszystko zostaje w filmie


Serial ''Czysta Krew'' zawierał wiele scen erotycznych. Jego aktorka, Anna Paquin z pewnością nie czuła się komfortowo, kiedy musiała pracować z mężem, który reżyserował jej sceny erotyczne z innym aktorem. ''Kochanie, daj się ponieść, baw się dobrze'' - z ust męża reżysera musiało brzmieć naprawdę dziwnie... Zawsze jednak może być gorzej. Dobrym przykładem na to jest  film ''Superbad''. Podczas kręcenia tej komedii, Christopher Mintz - Please był jeszcze niepełnoletni. Dlatego na planie zdjęciowym towarzyszyła mu ciągle mama. ''To było najbardziej żenujące wydarzenie w moim życiu. Musiałem grać scenę erotyczną, a moja mama była przy tym. Są takie rzeczy, których rodzice nie powinni widzieć'' - mówił 17-latek w jednym z wywiadów.

''Superbad'' - opowieść o trzech dzieciakach podbija Amerykę

A miało być tak pięknie...


''Kochać jak to łatwo powiedzieć'' - trochę gorzej idzie już z zagraniem... Prywatnie Lizzy Caplan i Michael Sheen są przyjaciółmi, ale zagranie sceny erotycznej w ''Masters of Sex'' było dla nich wielkim wyzwaniem. Miało być seksownie, a wyszło koszmarnie. Mówi się: ''przez żołądek do serca'' - ale w tym przypadku było zupełnie na odwrót. Przy kręceniu sceny miłosnej aktor dostał zatrucia pokarmowego i od razu po zakończeniu ujęcia Michael zwymiotował do najbliższego kosza.Pokazać swoje wnętrze można na różne sposoby... W czasie nagrywania scen do filmu ''Miłość i inne używki'' Anne Hathaway nie zdołała nic ukryć przed ekipą filmową. ''Myślałam że już kręcimy scenę... I zupełnie niepotrzebnie błysnęłam golizną przed wieloma ludźmi, którzy byli obecni wtedy w studio''. Jak widać falstarty zdarzają się nie tylko sportowcom.

Olivia WildeOlivia Wilde REX/EAST NEWS/REX

Ale podczas takiej sceny można się też tak po prostu zapomnieć... A dokładnie, taka dłuższa chwila zapomnienia przytrafiła się w życiu Ryana Reynolds'a podczas kręcenia sceny w towarzystwie Olivii Wilde. Aktor jak sam przyznał, całkowicie zapomniał swojej roli oraz wszystkich tekstów, jakich uczył się w swoim życiu. Co było powodem tej strasznej filmowej ''amnezji''?! Na planie zdjęciowym „Zamiana ciał” w trakcie kręcenia sceny erotycznej, aby rozluźnić atmosferę, aktorka ponaklejała na swoje piersi uśmiechnięte buźki. Poczucie humoru w pracy to podstawa dobrej atmosfery - na szczęście Olivia doskonale o tym wiedziała. Te wszystkie przykłady pokazują jedno, sceny erotyczne w filmowym świecie tworzy się w myśl starej, hollywoodzkiej zasady - ''pół żartem, pół serio''.

Zobacz także

POLECANE RADIA