P. Diddy najlepiej zarabiającym muzykiem 2017 według magazynu Forbes. Kto jest tuż za nim?

Dominika Cianciara
13.12.2017 15:30
Diddy

Diddy (https://www.facebook.com/Diddy/photos)

Magazyn "Forbes" opublikował nową listę najlepiej zarabiających muzyków w 2017 roku. Chociaż publiczność typowała wielu kandydatów, ostatecznie zwycięzcą okazał się P. Diddy. Co zagwarantowało raperowi wygraną i jaka była reakcja czytelników biznesowego pisma? Uczucia były mieszane ale statystyki mówią same za siebie.

P. Diddy na przełomie ostatnich 12 miesięcy powiększył swój majątek o 130 milionów dolarów. Raper okazał się nie tylko docenianym artystą ale także doskonałym biznesmenem. Chociaż wcześniej P. Diddy także zajmował czołowe pozycje w rankingach, czytelnicy "Forbes" spodziewali się raczej innego werdyktu. Jak się okazuje, największe pieniądze artysta zarobił dzięki produkcji muzyki. Ogromne pieniądze dostarczyła Diddy'emu trasa koncertowa artystów z jego wytwórni Bad Boy Records . Artysta podjął także kilka korzystnych inwestycji, które ostatecznie umieściły go na pierwszym miejscu najlepiej zarabiających muzyków 2017.

P. Diddy - przede wszystkim idea

Raper coraz bardziej angażuje się w coaching. Zarówno w swoich piosenkach, jak i na prywatnym profilu na portalu społecznościowym, przekonuje, że należy walczyć o marzenia. Artysta niejednokrotnie podkreślał, że wiele razy ktoś w niego wątpił ale on zawsze wierzył w swój sukces. Teraz, po wielu przejściach raper otwiera przed sobą nowy rozdział w życiu - pragnie dzielić się. miłością.

W listopadzie tego roku z okazji swoich urodzin artysta zmienił pseudonim artystyczny. Przynajmniej tak ogłosił na swoim profilu na Twitterze. To miał być początek, symbol nowego Diddy'ego .

Postanowiłem zmienić swoje imię. Wszystko dlatego, że nie jestem kimś, kim byłem kiedyś - jestem teraz kimś zupełnie innym. Dlatego pragnę nazywać się Love. Brother Love , bo miłość jest najważniejsza. Dzisiaj są moje urodziny, czuję się świetnie i kocham swojego tatę i mamę.

To nie pierwszy raz, kiedy artysta pragnął zmienić swój pseudonim. Był już Puff Daddy , Puffy , potem P. Diddy , Diddy ... Teraz będzie Love. Brother Love . Najwyraźniej raper nigdy nie był przekonany co do swojego pseudonimu artystycznego. Ostatecznie, mimo, że artysta prosi publicznie, by nazywano go "Miłością", jest zapowiadany jako stary i lubiany P. Diddy . Jakby nie oceniać działań PR-owych artysty, wychodzą mu one na dobre a z pewnością nie szkodzą.

 

Kolejne wyróżnienia "Forbes" - Beyonce, Drake, The Weeknd

Drugie miejsce na liście przypadło Beyonce . Wielu fanów wierzyło, że to właśnie ona zajmie pierwsze miejsce na liście. Beyonce jednak poświęciła się wyłącznie muzyce. W przeciwieństwie do P. Diddy , nie rozkręcała żadnego innego interesu a dodatkowo ponownie została mamą. Mimo to Beyonce powiększyła swój majątek o 105 milionów dolarów. Większość wspomnianej kwoty pochodzi z jej trasy koncertowej "Formation World Tour" .

Trzecie miejsce zajął kolejny raper. Tym razem był to Drake . Muzyk zarobił aż 94 miliony dolarów, które także pochodzą głównie z jego trasy koncertowej. Co prawda niemal każdy raper zajmuje się także dystrybucją odzieży, jak T-shirty, czapki, czy buty. Mimo wszystko raperzy w dalszym ciągu mogą liczyć na swoich fanów, ponieważ najwięcej pieniędzy zarabiają ze sprzedaży płyt oraz z tras koncertowych. Środowisko słuchaczy rapu jest najwierniejsze, jeśli chodzi o regularne kolekcjonowanie płyt swoich idoli. Czwarte miejsce na liście magazynu "Forbes" zajął The Weeknd , który zgromadził 92 miliony dolarów oraz grupa Coldplay , która dorobiła się dodatkowych 88 milionów dolarów.

Zobacz także

POLECANE RADIA