Steven Tyler, muzyk Aerosmith otworzył schronisko dla ofiar przemocy

Małgorzata Sawa
11.12.2017 10:59
Steven Tyler

Steven Tyler (www.facebook.com)

W czasie, kiedy nie milkną echa skandali związanych z molestowaniem i przemocą seksualną, Steven Tyler, wokalista Aerosmith pomaga kobietom. Gdzie powstał ośrodek, dzięki znanemu muzykowi?

''Kiedy leczyłem swoje uzależnienie, to wiele znajdujących się tam kobiet było nękanych fizycznie i seksualnie''. Pomysł gwiazdora ma być ratunkiem dla kobiet będących ofiarami przemocy lub takich, które znalazły się ciężkiej sytuacji materialnej. Ośrodek nazywa się ''Janie's House'' i znajduje się w okolicach Atlanty. Nazwa ośrodka jest z pewnością zainspirowana jednym z utworów grupy Aerosmith''Janie's Got Gun''. Kawałek opowiada o kobiecie, która była ofiarą przemocy, artysta przemyca tam również swoje wspomnienia z czasów walki z uzależnieniem. Steven Tyler pomagał nawet przy projektowaniu wnętrz oraz pracach wykończeniowych. O otwarciu punktu pomocy dla kobiet muzyk zespołu Aerosmith poinformował na Instagramie

 Steven Tyler to amerykański wokalista i autor tekstów. Od 1970 roku należy do Aerosmith, jednego z najsłynniejszych zespołów rockowych na całym świecie. Tyler znalazł się na 8. miejscu na liście 50 najlepszych frontmanów zespołu, a na 3. pozycji 100 najlepszych wokalistów wszech czasów w rankingu Hit Parader. Swój ostatni album zespół wydał w 2012 roku, krążek nosił nazwę ''Music from Another Dimension''. Do słynnych kawałków grupy Aerosmith należą utwory: ''Crazy'', ''Amazing'' oraz ''Angel''.

 
Zobacz także

POLECANE RADIA