Lady Gaga czy Kesha - która z wokalistek jest twarzą obrony moralności w świecie muzyki?! ''Billboard'' sporządził listę...

Małgorzata Sawa
07.12.2017 16:05
Lady Gaga i Kesha

Lady Gaga i Kesha (www.mirror.co.uk)

Molestowanie, nękanie, groźby - ten rok pokazał, że świat gwiazd nie jest zupełną bajką. Najokrutniejszą ciemną stronę pokazał z pewnością świat filmu. Ale świat muzyki również udowodnił, że nie chce dalej ukrywać swoich grzechów. Dlatego magazyn ''Billboard'' postanowił podsumować wszystkie ważne incydenty związane z molestowaniem w świecie muzyki. Która z wokalistek przyczyniła się najbardziej do zmiany w świecie, gdzie rządzą nie tylko dźwięki?

Ten rok dla świata filmowego rzeczywiście nie należał do najłaskawszych. Do tej pory nie cichną echa skandali związanych z molestowaniem przez sławnych gwiazdorów.  W świecie muzyki w tym roku nie było o wiele lepiej, tam również nie panowała zupełna sielanka. Magazyn ''Billboard'' sporządził listę ważnych incydentów związanych z nękaniem artystów, które miały ogromne znaczenie dla świata muzyki.Wśród wyróżnionych incydentów najwięcej w tej kwestii pomogły działania Keshy oraz Lady Gagi. Która z wokalistek zostanie twarzą zmiany na lepsze?!

Nowy album po batalii z mentorem

Ten rok z pewnością był  przełomowy dla Keshy. Amerykańska wokalistka wróciła do świata muzyki z nowym albumem. Utwory z płyty "Rainbow" były pierwszą muzyką, jaką młodą wokalistka zaprezentowała po kilkuletniej batalii prawnej, którą toczyła przeciwko byłemu producentowi - Dr. Luke'owi. Kesha twierdziła, że w przeszłości została przez niego zgwałcona. Miała być również zmuszana do głodówki oraz brania narkotyków. Lista grzechów Dr. Luke'a była długa, on sam  jednak zaprzeczał zarzutom piosenkarki. Ballada ''Praying'' przerwała pięć lat muzycznego milczenie Keshy. Jej album zatytułowany ''Rainbow'' ukazał się 11 sierpnia 2017 roku. Piosenkarka przy okazji wydania nowej płyty przypomniała, że mimo upływu czasu, dalej musi walczyć ze stanami lękowymi, depresją oraz zaburzeniami żywienia.

 

Lady Gaga i jej #MeToo

W walce o sprawiedliwość w świecie muzyki pomocną dłoń Keshy podawała Lady Gaga. To ona wspierała swoją młodszą koleżankę w walce z okrutnym producentem i wytwórnią Sony. Gaga sama również przyznała się do tego, że jest ofiarą przemocy seksualnej. Jako 19-latka została zgwałcona. Dziś sama popiera walkę z oprawcami, którzy niestety są dalej obecni w świecie muzyki. 

To przerażające, że takie rzeczy dzieją się na co dzień. Miałam taką wielką traumę, ale starałam się iść dalej, by jak najszybciej uciec od tego - mówiła Lady Gaga

Artystka dość mocno zaangażowała się w pomoc, nie tylko Keshy, ale też we wsparcie innych ofiar przemocy seksualnej. Niedawno Lady Gaga wspólnie z Joe Bidenem, byłym wiceprezydentem USA ogłosili powstanie inicjatywy, która będzie udzielać wsparcia ofiarom napaści na tle seksualnym. Dzięki piosenkarce powstaną centra  zapewniające długotrwałą pomoc ofiarom.

 
Więcej o:
Zobacz także

POLECANE RADIA