Ed Sheeran na pierwszym miejscu listy Spotify

Małgorzata Sawa
07.12.2017 10:32
Ed Sheeran

Ed Sheeran (Public Domain (https://www.flickr.com/photos/arrecital/31764032693))

Znany brytyjski wokalista ponownie na szczycie. Ed Sheeran zdobył pierwsze miejsce na liście najchętniej słuchanych artystów. Muzyk w walce o podium pokonał m.in Kendricka Lamara i Drake'a.

Drake, The Weeknd, Kendrick Lamar i The Chainsmokers nie mieli szans w starciu z brytyjskim wokalistą. To Ed Sheeran miał w tym roku najwięcej odsłuchów na Spotify. Dodatkowo, jego piosenka ''Shape of You'' była najczęściej odtwarzanym utworem w 2017 roku, a jego album zatytułowany ''÷'' najczęściej odtwarzanym krążkiem.
Za sukcesem artysty stoi z pewnością również jego najnowszy kawałek ''Perfect''. Niedawno muzyk nagrał go w zupełnie nowej wersji. Tym razem zaśpiewał swój hit w towarzystwie Beyonce, znanej amerykańskiej gwiazdy muzyki pop.

 

W przyszłym roku polscy fani będą mieli okazję zobaczyć  Eda Sheerana aż dwukrotnie. Gwiazdor zagra w Polsce dwa koncerty. Muzyk wystąpi 11 i 12 sierpnia 2018 roku na PGE Narodowym, w Warszawie. Niestety bilety na koncerty są już wyprzedane.

Ed Sheeran to brytyjski wokalista i autor tekstów. Jest synem kustosza artystycznego i projektantki biżuterii. Ed jako czterolatek śpiewał w chórze kościelnym.

Podobno koncert Damiena Rice'a, na który zabrał go ojciec (gdy Ed miał 11 lat), zainspirował go do tworzenia własnej muzyki. W 2011 roku wydał swój debiutancki album o nazwie ''+''. Single pochodzące z debiutanckiej płyty Eda Sheerana znalazły się na liście UK Singels Cahrt.

 

Czy wy też lubicie słuchać muzyki Eda?!

Zobacz także

POLECANE RADIA