Plejada gwiazd na płycie "Revival". Ed Sheeran i Eminem we wspólnym duecie

Mateusz Mochnaczewski
06.12.2017 12:38
Eminem

Eminem (https://www.facebook.com/eminem/photos/)

Amerykański raper ujawnił kolejne szczegóły, dotyczące jego najnowszego krążka. Tym razem Eminem podzielił się z fanami listą utworów, które znajdą się na "Revival". Wśród nich są kawałki, nagrane z m. in.: P!nk i Beyoncé. Na płycie pojawi się też Ed Sheeran.

To będzie prawdziwa petarda... Najnowszy, dziewiąty studyjny album, jednego z największych raperów w historii, zapowiada się niezwykle interesująco. Eminem zadbał o to, aby jego fani, dostali wspaniały świąteczny prezent. Już 15 grudnia, do sklepów trafi krążek „Revival”, przy którym artysta współpracował, z najpopularniejszymi gwiazdami muzycznego showbiznesu. Swoją cegiełkę do najnowszego dzieła rapera, dołożyli Beyoncé, Ed Sheeran, Alicia Keys, X Ambassadors, Skylar Grey, Kehlani, P!nk i Phresher.

Eminem – specjalista od duetów

Amerykański raper to jeden z tych artystów, którzy chyba nie wyobrażają sobie płyty, bez mocnego duetu. Eminem stale poszerza grono muzyków, z którymi współpracuje. Wśród nich są już takie gwiazdy, jak m. in.: Dido, z którą nagrał numer „Stan”, czy Rihanna, wspierająca rapera wokalnie w numerze „Monster”. Oba kawałki odniosły olbrzymi sukces, zdobywając przy okazji wiele nagród i wyróżnień. Teraz do rodzinnego grona artysty, dołączyły kolejne gwiazdy. Wśród nich jest m. in.: Ed Sheeran, któremu Eminem pomógł w walce z jąkaniem.

Żadna terapia nie była w stanie mi pomóc. Próbowałem różnych terapii, a nawet leków homeopatycznych. Pewnego dnia mój wujek, powiedział tacie o Eminemie, którego porównał do Boba Dylana. Ojciec bez wahania kupił mi płytę „The Marshall Mathers LP”, choć nie wiedział czego się po niej spodziewać. Dał mi ją, gdy miałem 9 lat. Już rok później, znałem każdy tekst, który potrafiłem zarapować, rawie tak samo dobrze, jak Eminem. - stwierdził w wywiadzie dla Hollywood Reporter Sheeran.

Eminem czuje olbrzymią presję

W zeszłym miesiącu, Eminem zaprezentował pierwszy singiel, promujący wydawnictwo „Revival”. „Walk On Water”, nagrany w duecie z Beyoncé, to swoista wiadomość do fanów, którzy pamiętają wspaniałe początki jego kariery. Eminem wyznaje, że od lat czuje na sobie olbrzymią presję. Raper cały czas obawia się, że nie będzie w stanie dorównać numerom, dzięki którym zasłynął w muzycznym showbiznesie.

Dlaczego są takie wielkie oczekiwania? To ja postawiłem poprzeczkę tak wysoko? Wyciągam ręce, ale nie mogę sięgnąć. Czy następny krok będzie błędem, który zniszczy osiągnięcia, uwielbienie i szacunek, który zyskałem? - rapuje Eminem w utworze „Walk on Water”.
 

„Revival” to ostatnie dzieło trylogii, zapoczątkowanej w 2009 roku przez płytę „Relapse”. Płytę, która, z racji dość skrajnych i rozbieżnych opinii, z pewnością pogłębiła obawy rapera, związane z jakością jego nowych wydawnictw. Miejmy nadzieję, że dzięki „Revival”Eminem przestanie żyć w strachu, przed porażką. Czy tak będzie? Przekonamy się już 15 grudnia.

Zobacz także

POLECANE RADIA