Rihanna doczekała się swojej ulicy na...

Małgorzata Sawa
04.12.2017 03:40
Rihanna

Rihanna (DOMINIK SADOWSKI)

Sukces na scenie muzycznej, miliony fanów a teraz... własna ulica! Jedna z ulic została nazwana imieniem Rihanny. Kto sprawił znanej piosenkarce taki prezent?!

Rihanna Drive - taką nazwę będzie nosić nowa ulica na Barbadosie, skąd pochodzi  Rihanna. To decyzja władze karaibskiej wyspy. Wcześniej ulica nosiła nazwę: Westbury New Road (gdzie dorastała słynna piosenkarka).

– 20 lutego 1988 roku, w dniu, w którym urodziła się Rihanna Barbados zmieniło się pod względem społecznym, politycznym i ekonomicznym – mówił Freundel Stuart, premier Barbadosu.


Uroczystość zmiany nazwy ulicy na Rihanna Drive odbyła się 30 listopada. W tym dniu Rihanna była obecna na Barbadosie. Gwiazda wygłosiła nawet przemówienie zachęcając wszystkich obecnych na ceremonii, by nigdy nie przestali wierzyć w swoje marzenia.

To dzień, którego ludzie i ja nigdy nie zapomnimy! Wszystkie lekcje, bieganie boso, wścibscy sąsiedzi, splatanie włosów na schodach, granie na cmentarzu, chodzenie na plażę, karaoke w sklepie rumowym [...] WESTBURY to więcej niż społeczność, jesteśmy rodziną !!! Dziękuję za wszystko, co to miejsce wniosło w moje życie i kobietę, którą jestem!'' - mówiła Rihanna

Rihanna, a właściwie Robyn Rihanna Fenty jest barbadoską piosenkarką R&B i pop. Jej matka jest Gujanką, a ojciec ma korzenie barbadoskie oraz irlandzkie. Jako szesnastolatka została miss szkoły, wygrała również szkolne talent show. Jej debiutancki singiel ''Pon De Replay'' ukazał się w 2005 roku, zajął drugie miejsce na Billboard Hot 100 oraz na UK Singles Chart. Ma na swoim koncie osiem albumów, ostatni zatytułowany "Anti'' został  wydany w styczniu 2016 roku. Płytę promowały single: ''Bitch Better Have My Money'', ''FourFiveSeconds'' oraz ''American Oxygen''.

 
Zobacz także

POLECANE RADIA