Eurowizja 2018: Margaret wystartuje w szwedzkich preselekcjach do konkursu

Mateusz Mochnaczewski
28.11.2017 15:44

ŁUKASZ ANTCZAK

Polska wokalistka, która rok temu próbowała swoich sił, w krajowych eliminacjach do największego festiwalu muzycznego w Europie, tym razem postanowiła podbić serca szwedzkiej widowni. Czy "In My Cabana" spodoba się Skandynawom?

Margaret wkracza na szerokie wody... I nie ma w tym stwierdzeniu, ani krzty przesady, bo Szwecja to prawdziwa kuźnia talentów i gwiazd muzyki rozrywkowej. Roxette, Europe, Ace of Base, czy też nieco młodsi Zara Larsson, Avicii i Tove Lo. Wśród skandynawskich muzycznych gigantów, są także i Ci, którzy swoją wielką karierę, rozpoczynali właśnie od Eurowizji. W 1974 roku cała Europa pokochała utwór „Waterloo", dzięki któremu o Abbie usłyszał cały świat. Zespół wylansował kilka międzynarodowych przebojów, w tym „Dancing Queen”, „Mamma Mia” i „Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)", które dziś są absolutnymi klasykami. W ślady słynnej grupy, poszli także inni wykonawcy. Konkurs Piosenki Eurowizji wygrali, między innymi, Loreen i Mans Zelmerlow, znani ze swoich wielkich przebojów „Euphoria” i „Heroes”. Teraz do tego grona, spróbuje dołączyć Margaret, która właśnie zakwalifikowała się do półfinału konkursu Melodifestivalen.

Melodifestivalen 2018 - pierwszy przystanek w drodze do Eurowizji 2018

Melodifestivalen to największy festiwal muzyczny w Szwecji i zarazem odpowiednik polskich preselekcji, do konkursu Eurowizji. Aby znaleźć się w gronie 28 najlepszych wykonawców, Margaret musiała pokonać ponad 3 tysiące innych artystów, co w Szwecji nie jest łatwe i samo w sobie jest już dużym sukcesem. Polska artystka startuje w konkursie, z nowym utworem „In My Cabana”. Aby wystąpić w przyszłym roku w Lizbonie, Margaret będzie musiała najpierw awansować, do finału Melodifestivalen, który odbędzie się 10 marca w Sztokholmie. Półfinał, z udziałem naszej artystki, już 10 lutego.

Margaret i „In My Cabana” - numer, który ma podbić serca Europejczyków

„In My Cabana” to zupełnie nowa kompozycja Margaret, napisana przez producentów odpowiedzialnych za „Cool Me Down”, z którym zajęła drugie miejsce w polskich preselekcjach w 2016 roku. Zgodnie z zasadami szwedzkiego Melodifestivalen, premiera konkursowej propozycji, musi odbyć się w trakcie jego trwania. Pozostaje nam zatem uzbroić się w cierpliwość i liczyć na to, że nowy kawałek Margaret spodoba się w Szwecji i sprawi, że Eurowizja 2018 będzie miała jeszcze jeden polski akcent.

 
Zobacz także

POLECANE RADIA