Taylor Swift nie jest już najbogatszą kobietą w przemyśle muzycznym!

Sandra Zakrzewska
24.11.2017 16:32
Taylor Swift kradnie show Katy Perry

Taylor Swift kradnie show Katy Perry (www.facebook.com/TaylorSwift/photos)

Magazyn "Forbes" opublikował listę najlepiej zarabiających artystek. Taylor Swift spadła na trzecie miejsce. Kto zdetronizował księżniczkę country?

W tym roku zdecydowaną liderką rankingu najlepiej zarabiających kobiet w branży muzycznej została Beyonce. Od czerwca 2016 roku do czerwca 2017 roku żona Jay’z zarobiła 105 milionów dolarów. 23 kwietnia 2016 roku ukazał się szósty album studyjny artystki "Lemonade". Na platformie HBO zaprezentowano również film, zatytułowany „Lemonade”, w którym ukazano teledyski do każdego utworu. Na krążku znajdziemy też duety z takimi artystami jak m.in.: Kendrick Lamar, James Blake czy The Weeknd. Jednak większość zarobionej kwoty stanowią wpływy związane z trasą koncertową „Formation World Tour”, która została przerwana z powodu ciąży piosenkarki.

Znaczący spadek Taylor Swift

Mimo wszystko zgromadzone miliony wystarczyły by zdetronizować byłą liderkę Taylor Swift, która w tym roku zarobiła 44 miliony dolarów i uplasowała się na trzecim miejscu. „Forbes” tłumaczy ten spadek brakiem aktywności koncertowej piosenkarki. Taylor Swift pracowała bowiem nad nową płytą. Szósty krążek artystki zatytułowany „Reputation” miał swoją premierę 10 listopada 2017 roku i odniósł wielki sukces. W tydzień stał się najlepiej sprzedającym albumem roku w Stanach Zjednoczonych.   

'Reputation' Taylor Swift'Reputation' Taylor Swift https://www.facebook.com/TaylorSwift/photos/

Adele wciąż druga

Drugie miejsce przypadło Adele (69 milionów dolarów). Artystka uplasowała się na drugiej pozycji kolejny rok z rzędu. Autorka płyty „25” po raz pierwszy od 2011 roku ruszyła w trase koncertową, która okazała się wielkim sukcesem. Mimo to autorka takich hitów jak :"Rolling in the deep", "Someone like you" czy "Hello" zapowiedziała, że może to być jej ostatnia trasa koncertowa. Miejmy nadzieję, że nie jest to jeszcze ostateczna decyzja, a Adele zagra dla nas wiele wzruszających koncertów!

AdeleAdele https://www.facebook.com/adele/

Pełna lista 10 najlepiej zarabiających kobiet w branży muzycznej wg magazynu „Forbes” :

1.       Beyonce 105 milionów dolarów

2.       Adele  69 milionów dolarów

3.       Taylor Swift 44 miliony dolarów

4.       Celine Dion 42 miliony dolarów

5.       Jennifer Lopez 38 milionów dolarów

6.       Dolly Parton 37 milionów dolarów

7.       Rihanna 36 milionów dolarów

8.       Britney Spears 34 miliony dolarów

9.       Katy Perry 33 miliony dolarów

10.   Barbara Streisand 30 milionów dolarów

Zobacz także

POLECANE RADIA