John Lennon i Yoko Ono. Ich pamiątki zostały wreszcie odzyskane!

Małgorzata Sawa
23.11.2017 12:59
25 marca 1969 r. John Lennon i Yoko Ono, pięć dni po ślubie, w łóżku w apartamencie hotelu Hilton w Amsterdamie. Był to ich pierwszy happening z cyklu Bed-in for Peace (pokładziny dla pokoju) i do 31 marca przebywali głównie w łóżku, udzielając wywiadów na temat tego, jak ważny jest światowy pokój. Prasa przybyła na ich zaproszenie tłumnie, w nadziei, że będą publicznie uprawiać seks.

25 marca 1969 r. John Lennon i Yoko Ono, pięć dni po ślubie, w łóżku w apartamencie hotelu Hilton w Amsterdamie. Był to ich pierwszy happening z cyklu Bed-in for Peace (pokładziny dla pokoju) i do 31 marca przebywali głównie w łóżku, udzielając wywiadów na temat tego, jak ważny jest... (Getty Images)

Pamiętniki, nuty, okulary... - to tylko niektóre z rzeczy, jakie zginęły z mieszkania Johna Lennona i Yoko Ono ponad 11 lat temu. Gdzie odnaleziono pamiątki słynnej pary?

Pamiątki jednego z muzyków The Beatles to cenny łup dla niejednego złodzieja. Ich wartość osiąga prawie 3,1 miliona euro. Rzeczy zostały skradzione w jednym z mieszkań pary, w Nowym Jorku. Pamiętniki z ostatnim wpisem Lennona z 8 grudnia 1980 roku (dzień śmierci muzyka). Taśmy z koncertu The Beatles, papierośnica, okulary... oraz nuty do utworów "Just like starting over'' i ''Women''.

 

Złodziej skradł wiele wartościowych przedmiotów.Kim była osoba, która skradła przedmioty należące do słynnego muzyka? Osobą podejrzaną o kradzież  jest były kierowca Yoko Ono, 50-letni Koral.K. Na pamiątki muzyków policja trafiła w Niemczech, aż 86 przedmiotów zostało znalezionych w jednym z domów aukcyjnych w Berlinie. Podejrzany miał już konflikt z prawem. Podobno, już wcześniej szantażował Yoko Ono, za co dostał karę spędzenia 60 dni w areszcie. Kierowca artystki miał jej grozić upublicznieniem pewnych fotografii. Obecnie Koral.K. jest poszukiwany listem gończym.

Yoko Ono i John Lennon byli jedną z najsłynniejszych par w świecie muzyki. Ich ślub odbył się w 1969 roku. Mieli syna, Sean urodził się w 1975 roku. Artyści wspólnie nagrali kilka albumów, m.in. "Double Fantasy'' oraz ''Some Time in New York City''. John Lennon zmarł 8 grudnia 1980 roku. Muzyk został postrzelony w bramie swojego domu na Manhattanie. Sprawcą był Mark David Chapman.

Zobacz także

POLECANE RADIA