Donald Trump w klipie grupy Green Day. Jak wypadł prezydent USA w nowym teledysku punkrockowego zespołu?

Małgorzata Sawa
20.11.2017 07:18
Donald Trump w klipie grupy Green Day. Jak wypadł prezydent USA w nowym teledysku punkrockowego zespołu?

Donald Trump w klipie grupy Green Day. Jak wypadł prezydent USA w nowym teledysku punkrockowego zespołu? (facebook.com/GreenDay)

''American Idiot'' czy ''21 Guns'' to niektóre ze znanych kawałków tej punkrockowej kapeli. Słynna grupa ''Green Day'' powraca. Zespół prezentuje nowy klip, który promuje ich nowy album. Jak muzycy oceniają swoją muzyką prezydenturę Donalda Trumpa?

Swój ostatni krążek zespół wydał w 2016 rok, była to płyta „Revolution Radio”."Greatest Hits: God's Favorite Band" to tytuł najnowszego albumu amerykańskiego zespołu, Green Day. Nowe wydawnictwo zawiera 22 utwory. Na nowym krążku znalazły się jedynie dwie nowe kompozycje - "Ordinary World' oraz "Back In The USA". Reszta to znane nam dobrze kompozycje z poprzednich albumów. Kawałek "Ordinary World''grupa nagrała razem z piosenkarką country, Mirandą Lambert.     "Greatest Hits: God's Favorite Band" miał swoją premierę 17 listopada. Niedawno Green Day udostępnił nowy teledysk. W klipie do "Back In The USA", Billie Joe Armstrong (wokalista zespołu) posiada okulary, które pozwalają mu zobaczyć prawdziwy obraz tego, co obecnie dzieje się w USA. Niezwykłe okulary pokazują jak telewizja zniekształca w swoim przekazie informacje oraz to, jak bardzo ukrywa prawdziwą twarz prezydenta USA, Donalda Trumpa. W nowym teledysku słynnego zespołu prezydent jest przestawiony jako potworny zombie. Sami zobaczcie, jak zespół Green Day obnaża największe kłamstwa Ameryki.

 

Grupa Green Day powstał w 1987 roku. Jak wspominają sami muzycy, po raz pierwszy spotkali się barze. Już jako 17- latkowie dostali propozycję współpracy od wytwórni Lookout!. W 1994 grupa osiągnęła jeden z większych sukcesów w ich karierze. Green Day wydał płytę zatytułowaną ''Dookie'', która zdobyła wiele nagród oraz mnóstwo pozytywnych recenzji wśród fanów i krytyków. Podczas swojej ostatniej trasy koncernowej, na początku tego roku odwiedzili Polskę. Zespół zagrał koncert 21 stycznia w Krakowie.

 

Pamiętacie jeszcze ich kawałek ''21Guns''? Ten utwór osiągnął 22. miejsce na liście  Bilboard Hot 100.

Zobacz także

POLECANE RADIA