Linkin Park - nową płytę zadedykują Chesterowi

Małgorzata Sawa
16.11.2017 17:57
Chester Bennington

Chester Bennington (Fot. Bartłomiej Barczyk / AG;)

Kolejny album Linkin Park zostanie zadedykowany zmarłemu wokaliście, Chesterowi Bennningtonowi. Kiedy ukaże się nowy album zespołu?

''Wokalista Linkin Park Chester Bennington nie żyje'' – to była wiadomość, w którą trudno było uwierzyć. Muzyk zespołu Linkin Park zmarł 20 lipca 2017 roku. Bennington odebrał sobie życie w dniu rocznicy urodzin znanego muzyka. Tego dnia urodził się Chris Cornell - frontman zespołu Soundgarden, który zmarł w maju tego roku. Cherster zaśpiewał na jego pogrzebie utwór Cohena, ''Hallelujah''.

Ten album live dedykujemy naszemu bratu, Chesterowi, który włożył swoje serce i duszę w "One More Light'' – pisze zespół Linkin Park w oświadczeniu.


Chester Bennington – to dla Ciebie!
Zespół Linkin Park zorganizował 27 października specjalny koncert upamiętniający ich zmarłego wokalistę. W wydarzeniu pod hasłem: ''Linkin Park And Friends Celebrate Life In Honor Of Chester Bennington” wzięli udział m.in.:Jonathan Davis z Korn oraz John Dolmayan z System of a Down. Muzycy grupy Linkin Park zdecydowali, że ich nowy krążek będzie zapisem koncertów zagranych podczas trasy promującej krążek ''One More Light''. Nowy album poświęcony pamięci Chestera Benningtona będzie zatytułowany ''One More Light Live''. Jak wynika z oświadczenia, płyta ukaże się 15 grudnia 2017. Na albumie znajdzie się 16 utwórów:

1. Talking To Myself
2. Burn It Down
3. Battle Symphony
4. New Divide
5. Invisible
6. Nobody Can Save Me
7. One More Light
8. Crawling
9. Leave Out All The Rest
10. Good Goodbye (feat. Stormzy)
11. What I've Done
12. In The End
13. Sharp Edges
14. Numb
15. Heavy
16. Bleed It Out

Chester. Pozostanie w ich pamięci...
Amerykański muzyk i autor tekstów, Chester Bennington urodził się w Pheonix. Był związany z zespołem Linkin Park od 1999 roku. Wspólnie stworzyli kawałki takie jak: ''Numb''czy ''Burn It Down''. Swoją karierę muzyczną rozpoczął jako szesnastolatek w zespole Sean Dowdell And His. Po latach wyjawił, że do 13 roku życia był molestowany przez przyjaciela rodziny. Chorował na depresję. Muzyk wspominał w wywiadach wspominał, że miewał myśli samobójcze. Chester Bennington popełnił samobójstwo 20 lipca 2017 roku. Śmierć artysty była wielkim zaskoczeniem dla jego bliskich. Był dwukrotnie żonaty. Od 2004 roku był związany z nauczycielką, Talindą Bently. Miał sześcioro dzieci, w swoim testamencie prosił opiekunów, by jego potomstwo miało możliwość spotkań i utrzymywało bliskie relacje.

 

Pamiętacie utwór ''Numb'' - jeden z największych hitów zespołu  Linkin Park?!

Zobacz także

POLECANE RADIA