Taylor Swift jest nie do zatrzymania i bije kolejny rekord

Mateusz Mochnaczewski
15.11.2017 12:40
Taylor Swift

Taylor Swift (https://www.facebook.com/TaylorSwift/photos/)

Mimo dość mieszanych opinii fanów, najnowszy krążek Taylor Swift okazał się sprzedażowym hitem. W ciągu zaledwie czterech dni, "Reputation" rozszedł się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy.

Szósty w dorobku Taylor Swift album, to kolejne dzieło artystki, które w ciągu pierwszego tygodnia, trafiło do rąk ponad miliona fanów. Wcześniej tego samego wyczynu, dokonały krążki „Speak Now” z 2010 roku, „Red” z 2012 oraz poprzednik „Reputation” z 2014 roku, „1989”. To oznacza, że Amerykanka została pierwszą w historii artystką, której cztery kolejne albumy sprzedały się w nakładzie, który dla wielu współczesnych gwiazd jest nieosiągalny.. Sami przyznacie, że takie osiągnięcie robi wrażenie. Zwłaszcza w czasach, gdy dzięki wszechobecnemu internetowi, mamy dostęp do darmowej muzyki, a piractwa nie widać końca.

 

Jak podaje Nielsen Music, „Reputation” to pierwszy krążek od dwóch lat, któremu udało się przekroczyć magiczną barierę miliona sprzedanych kopii. Poprzednio sztuka ta udała się brytyjskiej wokalistce Adele, która w 2015 wydała album „25”. W ciągu zaledwie 3 dni, płytę kupiło 2.3 miliona osób.

Zobacz także

POLECANE RADIA