Barry Gibb przygotowuje musical o Bee Gees

redakcja
09.11.2017 08:22
Bee Gees

Bee Gees (Bee Gees, guardian.com)

Universal dogadał się z Barrym Gibbem i spadkobiercami nieżyjących braci Gibb. Wspólnie zrealizują broadwayowski musical.

Universal Theatrical Group porozumiała się z Barrym Gibbem, Yvonne Gibb (żoną Maurice'a) oraz Dwiną Gibb (żoną Robina) dzięki czemu powstanie musical inspirowany karierą Bee Gees i co najważniejsze ilustrowany muzyką wspaniałego brytyjskiego tria.

To wielka szansa dla naszej rodziny. Jestem podekscytowany, że będę uczestniczył w procesie twórczym razem z Yvonne i Dwiną. Czeka nas wielka przygoda. Dziękuję za to, że będziemy mieli możliwość opowiedzenia prawdziwej historii Bee Gees. - mówi Barry Gibb.

Składająca się z trzech braci - Barry'ego, Robina i Maurice'a Gibbów - formacja Bee Gees szczyt popularności osiągnęła w latach 60. i 70. wraz rozwojem sceny disco. Sławę przyniosła im muzyka do filmu "Gorączka sobotniej nocy" z Johnem Travoltą w roli głównej. Wśród największych przebojów formacji znalazły się "Stayin' Alive", "How Deep Is Your Love" i "Night Fever". W 1997 roku zespół został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame, a płyty grupy rozeszły się w nakładzie ponad 200 milionów płyt.

 
Zobacz także

POLECANE RADIA