Franz Ferdinand: Nowa piosenka, nowa płyta i koncert w Polsce

redakcja
26.10.2017 10:17
Franz Ferdinand

Franz Ferdinand (Franz Ferdinand fot. Isound)

Po krótkiej zapowiedzi, zespół Franz Ferdinand opublikował nowy utwór, który zapowiada album "Always Ascending". Co jednak najważniejsze, Szkoci w ramach promocji dzieła, wystąpią 8 marca w warszawskiej Stodole.

Longplay "Always Ascending" ukaże się 9 lutego nakładem wytwórni Domino. Będzie to piąty długogrający krążek formacji. Na pierwszy singel twórcy przeboju "Take Me Out", wybrali numer tytułowy. Tanecznego, mocno elektronicznego nagrania można wysłuchać poniżej.

 

Oto tracklista:
1. Always Ascending
2. Lazy Boy
3. Paper Cages
4. Finally
5. The Academy Award
6. Lois Lane
7. Huck And Jim
8. Glimpse Of Love
9. Feel The Love Go
10. Slow Don't Kill Me Slow

Kiedy w roku 2004 pierwszy album Franz Ferdinand trafił do sklepów, natychmiast wywołał coś w rodzaju lekkiego trzęsienia ziemi. Po pierwszym tygodniu sprzedaży, krążek zadebiutował na trzeciej pozycji zestawienia bestsellerów, potem robił furorę przez kolejnych kilka miesięcy, żeby zakończyć rok z prestiżową nagrodą Mercury Prize i nominacją do Grammy, w kategorii najlepszy album alternatywny. Biorąc pod uwagę, że zespół powstał zaledwie dwa lata wcześniej, trzeba przyznać, że to było bardzo mocne wejście na rynek.

Panowie bardzo szybko zyskali popularność, która dosłownie eksplodowała wraz z singlem "Take Me Out". Piosenka stała się przebojem w Anglii, Australii, Brazylii, Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Nowej Zelandii, Polsce, Szwecji i USA, gdzie udało się jej uzyskać status złotej płyty. Korzystając z impetu jaki pojawił się wraz z sukcesem, zespół nagrał i wypuścił w 2005 kolejną płytę "You Could Have It So Much Better ". Sugestia zawarta w tytule nie była wcale przesadzona, zgodnie z opinią wielu krytyków album był - chociaż trudno w to uwierzyć - lepszy od hitowego debiutu. Na kolejne premierowe nagrania Franz Ferdinand fani musieli poczekać aż cztery lata. Płyta "Tonight: Franz Ferdinand" pojawiła się na sklepowych półkach w roku 2009 i jak łatwo się domyślić powtórzyła sukces dwóch poprzednich. Zespół umocnił swoją pozycję zarówno wśród słuchaczy jak i dziennikarzy muzycznych, którzy pisali o szkockim zespole z niesłabnącym entuzjazmem. Ostatnim jak na razie albumem Franz Ferdinand jest wydany w roku 2013 "Right Thoughts, Right Words, Right Action".

Bilety na koncert w Warszawie: 145 zł (stojące), 181 zł (balkon, miejsca siedzące numerowane).

Sprzedaż: Eventim.pl oraz stacjonarnie w salonach Empik, Media Markt i Saturn.

Więcej o:
Zobacz także

POLECANE RADIA