Jak smakowaliby Wasi ulubieni artyści gdyby byli... jedzeniem! Ta dziewczyna zna odpowiedź

Mateusz Mochnaczewski (współpraca Karolina Mazgaj)
27.06.2017 14:17
jak smakują Foo Fighters

jak smakują Foo Fighters (kolaż)

Obdarzona rzadką zdolnością Kathryn Jackson, potrafi dźwięk słów wyczuwać smaki. Z okazji zbliżającego się festiwalu Glanstonbury dla jednego z brytyjskich portali przygotowała niezwykłą listę. Zobaczcie sami jak smakują największe gwiazdy muzyki!

Syntezja bo tak nazywa się rzadka umiejętność jaką posiada Kathryn, polega na tym, iż doświadczenia odbierane jednym zmysłem, w przypadku Jackson słuchem wywołują doświadczenia innego zmysłu, u Kathryn jest nim smak. Sama zainteresowana tak komentuje swoje umiejętności:

Synestezję leksykalno-smakową mam całe życie. Czasem, gdy słowa brzmią jak jedzenie, zmysły mi się mieszają i mogę czuć ich smak

Z okazji zbliżającego się w Wielkiej Brytanii największego festiwalu w Europie - festiwalu Glanstonbury , jeden z brytyjskim portali postanowił z udziałem Kathryn sporządzić prawdziwe menu artystów, którzy pojawią się na scenie.

Smak muzyki

Podczas gdy tłumy przybywają już pod scenę na festiwalu Glandstonbury , a ochrona jak nigdy dotąd dba o bezpieczeństwo, by nie powtórzyłą się tragiczna sytuacja jaka miała miejsce podczas koncertu Ariany Grande w Manchesterze, Jackson przedstawia smaki muzycznych artystów.

Ocene smaków rozpoczęła od rudowłosego brytyjczyka Eda Sheerana , jego smak oceniła na zbliżony do jagnięciny. Zespół Foo Fighters wywołał w jej ustach smak smażonych nuggetsów z kurczaka, z kolei grupa Radiohead smakuje według niej jak rodzynki.

Na listę Kathryn trafiła także Lorde - smakująca niczym ananas, Solange Knowles z kolei okazała się smakować jak trifle, czyli tradycyjny angielski deser, składający się z biszkoptów, galaretki owocowej oraz bitej śmietany. Z kolei smak zespołu The XX oceniła jako koktajl mleczny.

Wielu z tych artystów, między innymi Radiohead , Foo Fighter , The XX, Lorde czy Solange Knowles zobaczyć będzie można już od jutra na scenie festiwalu Open'er w Gdyni. A jak według was smakują ci artyści?

Zobacz także

POLECANE RADIA