Metallica jest na skraju rozwiązania...

Magdalena Blaśkiewicz
22.06.2017 15:04
Metallica podczas trasy koncertowej WorldWired

Metallica podczas trasy koncertowej WorldWired (www.metallica.com)

James Hetfield twierdzi, że Metallica może się rozpaść dosłownie w każdym momencie!

Metallica , która w swoim dorobku ma utwory będące absolutnymi klasykami muzyki metalowej, istnieje od wczesnych lat 80. W najnowszym wywiadzie ujawniono, że pomimo wielu wspólnych lat, nadal istnieje napięcie między poszczególnymi członkami grupy, a dokładniej między Jamesem Hetfieldem i Larsem Ulrichem .

Prawdopodobnieństwo rozpadu?

Nowy wywiad z Jamesem Hetfieldem zamieszczony w magazynie Rolling Stone porusza kwestię burzliwej relacji Hetfielda z perkusistą Larsem . Lider, wokalista i gitarzysta zespołu Metallica , James Hetfield , ujawnił nieznane fakty dotyczące zespołu. Stwierdził, że zespół nieustannie zagrożony jest podziałem.

Nieporozumienia między muzykami, które mają miejsce podczas obecnej trasy koncertowej WorldWired , skupiają się obecnie głównie wokół braku wyczucia rytmu u Larsa Ulricha podczas grania utworu "Wherever I May Roam" . Hetfield oskarża perkusistę, że zawsze przy tym kawałku pojawia się ten sam problem.

Dojrzałość

Słowa wyrwane z kontekstu brzmią bardzo niepokojąco, ale na szczęście cała wypowiedź wokalisty ma zupełnie inny wydźwięk.

Całkiem możliwe, że zespół może rozpaść się w każdym momencie, ale my tego nie chcemy. Teraz wiemy to już na pewno. Ta świadomość przyszła z czasem, pod wpływem wspólnego dorastania, przechodzenia przez trudne momenty i prawdopodobnie zdobywania życiowego doświadczenia i dojrzałości - powiedział Hetfield.

Dodał też inne trafne spostrzeżenia podkreślając, że grupie zależy na dalszej współpracy.

Wiemy, gdzie wzajemnie leżą nasze punkty zapalne, ale nie dotykamy ich. Kochamy to, co razem robimy i chcemy, żeby to trwało.

Za kulisami

Grupa muzyków słynie z podróżowania na miejsca kolejnych wydarzeń osobnymi pojazdami i zwykle spędza razem niewiele czasu poza sceną. Ostatnio ujawniono, że Metallica ofiarowała wsparcie swojemu tribute bandowi Blistered Earth , który został okradziony ze sprzętu.

Frontman Metallici powiedział także niedawno, że swoje poglądy na temat prezydentury Donalda Trumpa zachowa dla siebie, argumentując w wywiadzie, że jego zdaniem polityka dzieli ludzi.

Trasa koncertowa promująca dziesiąty album studyjny zatytułowany "Hardwired...To Self-Destruct" obejmuje wiele miejsc na całym świecie. Na liście znalazła się także Polska . Warto przypomnieć, że legenda muzyki odwiedzi Kraków już w przyszłym roku. Koncert Metallici odbędzie 28 kwietnia. Bilety na to wydarzenie zostały wykupione dosłownie w parę minut.

Zobacz także

POLECANE RADIA