David Bowie, Aerosmith, The Flaming Lips i... Spongebob Kanciastoporty w broadway'owskim musicalu!

Karolina Mazgaj
06.06.2017 10:29
Dawid Bowie w musicalu o Spongebobie

Dawid Bowie w musicalu o Spongebobie (kolaż)

Już wkrótce na Broadwayu wystawiony będzie musical o bohaterze popularnej kreskówki Nickelodeonu - Spongebobie w dość nietypowej aranżacji muzycznej. Na scenie usłyszeć będzie można utwory Dawida Bowiego, zespołów Aerosmith i The Flaming Lips

Już dwa lata temu w sieci pojawiły się zaskakujące doniesienia o tym, że muzyczne legendy: Dawid Bowie , Steven Tyler i Joe Perry z grupy Aerosmith oraz The Faming Lip tworzyć będą muzykę do musicalu o znanej małoletnim, i nie tylko, fanom stacji Nickelodeon postaci Spongeboba .

Pomysł na produkcję zrodził się na fali popularności jaką Spongebob Kanciastoporty , bo pod tą nazwą znają go polscy widzowie, zdobył nie tylko w telewizyjnej kreskówce, ale i dwóch pełnometrażowych animacjach, które biły rekordy popularności w kinach. Drugie wcielenie Spongeboba na wielkim ekranie przyniosło wytwórni Paramount dochody w wysokości ponad 300 milionów dolarów. Przypominamy zwiastun produkcji:

 

Początkowe premiera musicalu była zaplanowana już na rok 2016, jednak dopiero teraz, a konkretniej w grudniu tego roku żółta gąbka i przyjaciele zawitają na broadwayowskich deskach. Wśród musicalowych piosenek ma znaleźć się utwór "No Control " autorstwa Dawida Bowiego , który był fanem produkcji. Gościnnie użyczył nawet głosy jednej z postaci.

Duet z zespołu Areosmith przygotował kawałek o wdzięcznej nazwie "Bikini Bottom Boogie ", za to zespół Flaming Lip kawałek "Tomorow is now ". W muzycznej produkcji ma nie zabraknąć także utwór innych myzycznych gwiazd jak : John Legend , Lady Antebellum , Cyndi Lauper czy Panic! at the Disco .

Zobacz także

POLECANE RADIA