Lubisz tatuaże? Dowiedz się o nich paru ciekawostek!

Daria Łojek
18.01.2017 18:10
Harry Potter

Harry Potter (@lisareadsall)

Tatuaże na dobre weszły do życia zwykłych obywateli i już od dawna nie są kojarzone z ciemnymi typami odsiadującymi swe wyroki w więzieniach. Te niezwykłe ozdoby mają za sobą długą historię!

Kiedy jesteś tatuowany, twoje ciało zostaje nakłute od 50 do trzech tysięcy razy na minutę! A maszynki, którymi posługują się tatuatorzy nie zmieniły się praktycznie wcale od ponad stu lat. Składa się ona z czterech części: igły, rurki w której jest tusz, silnika elektrycznego oraz pedała nożnego do sterowania ruchem. Dawniej, żeby pomieszać poszczególne barwniki używano moczu. Teraz jest to nie do pomyślenia, a w dobrych salonach tatuażu wszystko jest sterylne, a igła za każdym razem jest zmieniana.

Słowo tatuaż wywodzi się z Polinezji . Słowo "ta" przedstawia ten dźwięk, gdy igła do tatuowania uderza w skórę. Pierwsza wzmianka o nim pochodzi z zapisków Josepha Banksa , który był przyrodnikiem na statku kapitana Cooka . W Europie mówiło się na tego typu ozdoby znaki, a sam proces jego tworzenia określano mianem "oznaczania".

W internecie roi się od różnego rodzaju nietrafionych tatuaży. A nawet jeśli jest udany, to zawsze można się przyczepić do tego, że motyw jest dosyć banalny, jak na przykład piórko, albo łapacz snów. Ewentualnie podniosły cytat, który rozpada się na odlatujące ptaki. Trochę się pozmieniało, bo jeszcze według badań wykonanych w 2012 roku najbardziej popularnym motywem były skrzydła i serca, dodatkowo był to pierwszy rok, gdzie na tatuaż zdecydowało się więcej kobiet niż mężczyzn. W ogóle, pierwszą białą kobietą, która wytatuowała się na kontynencie amerykańskim była Olive Oatman . Zrobiła sobie wzór złożony z pasków na brodzie po tym, jak zamordowano jej rodzinę, a ona została adoptowana przez Indian w około 1850 roku.

Tatuaże jeszcze do niedawna były kojarzone ze światem przestępczym. Na tej zasadzie więźniowie rozpoznawali z kim ma się do czynienia. Na przykład, łzy wytatuowane pod okiem pokazują "tęsknotę za wolnością", a serduszko - osobę uwielbiającą grypserę.

A tutaj jest lista najczęściej popełnianych błędów w tatuażach anglojęzycznych. Pytanie - komu by się przydał słownik - tatuażyście czy tatuowanemu?

"Beautiful Tradgedy", "Tradgey/Comedy", "Fuck the Systsem", "Chi-tonw", "I'm Awsome", "Sweet Pee", "Tomarrow Never Knows", "Leave a coment below", "Your Next", "Exreme", oraz "Eat & Drink Today Fore We Die Tomorrow"

POLECANE RADIA