Pharrell Williams: "Kobieta jest zdolna uratować świat!"

Daria Łojek
16.01.2017 08:30
Pharell Williams

Pharell Williams (Fot. Sony Music / materiały prasowe)

Wokalista i producent muzyczny nie kryje swojego zdania na temat kobiecej siły. Płci pięknej zadedykował jeden ze swoich albumów, który został wydany w 2014 roku. Dwa lata później, napisał muzykę do filmu "Ukryte działania", gdzie przedstawiona jest prawdziwa historia kobiet pracujących dla NASA w latach 50 i 60 XX wieku.

Raper jest przekonany o prawdziwości swoich słów. Uważa, że jeżeli kobieta tylko by chciała, mogłaby uratować świat.

Twórca hitu "Happy" od zawsze był przekonany o kobiecej sile, czemu dał wyraz nazywając swój album "Girl in honour" . Był także jednym z artystów, którzy najmocniej popierali kandydaturę Hilary Clinton w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych .

Po raz kolejny wspiera pracę kobiet, dziękując im za pracę nad filmem "Ukryte działania" . Występują w nim Taraji P. Henson, Octavia Spencer i Janelle Monae , a obraz przedstawia prawdziwą historię trzech, afroamerykańskich kobiet pracujących dla NASA . Wokalista soul jest jednym z producentów, a także napisał ścieżkę dźwiękową do tego filmu.

"Nie wiem co mogę zrobić ja, ale wiem, że gdyby tylko kobieta chciała mogłaby uratować cały naród. Jeżeli kobieta by chciała, mogłaby uratować świat". Kobieta musi wiele znieść, prawda? Włączając cały ludzki gatunek. To głębokie. A dalej nie, w wielu dziedzinach nie są równe. To szaleństwo, prawda? Tymczasem, ich uczucia i ambicje są tłumione, a duchy uciskane."

Historia Katherine Johnson, Dorothy Vaughan i Mary Jackson mimo, że niezwykła, dalej jest nieznana szerokiej publiczności. Film zdobył dwie nominacje do Złotych Globów , w tym jedną z najlepszą muzykę.
 

POLECANE RADIA