55 urodziny perkusisty Red Hot Chili Peppers!

Bartek Karlicki
25.10.2016 11:18
55 urodziny perkusisty Red Hot Chili Peppers!

55 urodziny perkusisty Red Hot Chili Peppers! (Red Hot Chili Peppers)

Chad Smith, pałker pikantnych papryczek świętuje dziś swoje 55 urodziny. Będąc w zespole nieprzerwanie od 27 lat stworzył z nim wiele niezapomnianych hitów.

Przyszły muzyk Red Hot Chili Pepper s urodził się w Saint Paul w Stanach Zjednoczonych. Na perkusji zaczął grać w wieku siedmiu lat, a inspirację dla niego stanowiły takie zespoły jak: The Who, Led Zeppelin, czy Kiss.

Chad Smith związany jest z legendarną formacją od 1989 roku, kiedy to zastąpił poprzedniego pałkera grupy, Jacka Ironsa . Gdy przybył na przesłuchanie jego wygląd nie wzbudził zachwytu wokalisty Anthony'ego Kiedisa - Smith miał na sobie koszulkę Metalliki i nosił długie włosy, co dla funkujących peppersów nie było dobrym znakiem. Początkowa niechęć szybko ustąpiła, gdy Chad usiadł za bębnami. Wtedy okazało się, że jest dokładnie taką osobą jakiej zespół poszukuje.

To właśnie z dzisiejszym jubilatem R ed Hot Chili Peppers nagrali swoje największe przeboje i stali się doskonale działającą rockową maszyną.

 

Ich druga wspólna płyta "Blood Sugar Sex Magic" wydana w 1991 roku wielokrotnie pokryła się platyną, a pochodzący z niej singiel "Under The Bridge" stał się ich pierwszym wielkim hitem. Jednak początkowa stabilizacja nie trwała zbyt długo. Ze składu odszedł gitarzysta John Frusciante , który popadł w narkotykowe uzależnienia, po tym jak przerosła go popularność grupy. Muzyk powrócił jeszcze do zespołu w 1998 i nagrał z nią słynną "Californication" , by ostatecznie odejść z niego w 2009 roku.

Smith jako jedyny z członków Red Hot Chili Peppers nigdy nie miał problemów z narkotykami, przez co można uznać go za nie tylko muzyczny filar grupy. W chwili obecnej skład uzupełnia nowy gitarzysta Josh Klinghoffer . Ostatni album papryczek nagrany z nim, "The Getaway" , ukazał się w tym roku i spotkał się z ciepłym przyjęciem zarówno fanów, jak i recenzentów.

POLECANE RADIA