Cukierki Skittles - przepis na pomalowanie świata

Kamil Bekier
22.10.2016 07:35
Skittles WildBerry

Skittles WildBerry (fot. materiały prasowe)

Czy są jeszcze osoby, które nigdy nie spróbowały cukierków Skittles? Obok M&M'sów, są one najbardziej rozpoznawalnymi kulkami na świecie. Popularne Skittlesy kuszą nie tylko smakiem, ale także tęczową paletą kolorów. Te niepozorne, nasycone barwami groszki wręcz zawładnęły światem mediów. Jaki jest ich przepis na sukces? Co, oprócz słodkiego smaku, kryją w sobie te niezwykłe słodycze?

Mistrzowie marketingu i Social Mediów

Marka Skittles znana jest z prężnej medialnej działalności. W 2009 roku producent słodkich cukierków wystartował z internetową kampanią, która miała przemienić witrynę korporacji w przeglądarkę profili social mediów. Ich strona internetowa umożliwiała sprawdzanie kanału YouTube, profilu na Facebooku i konta na Twitterze. Warto odnotować fakt, że fanpage Skittlesów na Facebooku posiada niebagatelną sumę fanów - około 24 milionów osób. Największą marketingową "robotę" robią jednak reklamy udostępniane przez producenta popularnych słodkości. Nietuzinkowe, pełne pomysłów reklamówki przyciągają ogromną rzeszę zwolenników, co przyczynia się do wzrostu wartości i sprzedaży produktów.

 

Kolorowe słodycze podbijają internet

Oprócz samej działalności marki, duży wpływ na reklamę kuleczek z symbolem "S" mają sami fani cukierków. Filmy, w których ludzie organizują wyzwania z użyciem Skittlesów cieszą się niezwykłą popularnością, a ostatnim internetowym trendem zostało tworzenie tęczy, zrobionej właśnie z kolorowych cukierków. Cała sztuczka polega na umieszczeniu słodkości w ciepłej wodzie, co doprowadza do powstania interesującego dla oka zjawiska. Czy efekt uzyskany w filmiku stanie się fenomenem na miarę "coca-coli z mentosem"?

 

Skittles to nie tylko cukierki

Produkt firmy Wrigley Company sprawdza się nie tylko jako pełna cukru przekąska, ale można go znaleźć także w barku lub kuferku z kosmetykami. Wytwórnia balsamów do ust, Lip Smacker, oferuje swoim klientkom produkty inspirowane smakami Skittlesów. Szata graficzna tubki swoją kolorystką idealnie komponuje się z wyglądem okrągłych słodkości. Pomadki ponoć tak pysznie pachną, że ciężko się oprzeć pokusie zjedzenia. Dla męskiej części fanatyków słodkich wyrobów pozostaje "Skittlesówka" - czyli alkohol powstały z połączenia wódki i Skittlesów.

 

POLECANE RADIA