Nowy album Kanye Westa wreszcie poza Tidalem!

Damian Cholewiński
01.04.2016 15:07
Kanye West na premierze

Kanye West na premierze "The Life of Pablo" i kolekcji Yeezy 3 (ANDREW KELLY/REUTERS)

Kanye West z początku zapewniał, że "The Life of Pablo" nigdy nie będzie dostępnie poza serwisem Tidal. Raper zmienił zdanie i umieścił swój najnowszy album na takich platformach jak Spotify i Apple Music.

Kanye West dał się ostatnio poznać jako osoba, która niezwykle chętnie zmienia swoje zdanie. Uzewnętrznia się to szczególnie w samej muzyce. Raper nieustannie miksuje nowe wersje utworów z "The Life of Pablo " i zastępuje nimi poprzednie. Czy komuś się to podoba, czy nie, trzeba przyznać, że jest to zupełnie nowe spojrzenie na album muzyczny i zanegowanie jego "stałości". Takie zagranie jest umożliwiane przez fakt, że wydawnictwo nie doczekało się fizycznej postaci i jest dostępne tylko w formacie cyfrowym. Materiał "The Life of Pablo " zadebiutował 14 lutego na serwisie Tidal . Z początku Kanye twierdził, że nie zamierza umieszczać wydawnictwa na innych serwisach muzycznych. Cóż... zmienił zdanie! Od teraz materiał jest również dostępny na Spotify , Apple Music oraz oficjalnej stronie rapera.

"The Life of Pablo " jest siódmym albumem w dyskografii Westa . Wśród producentów materiału natkniemy się na takich tuzów jak Swizz Beatz , Havoc czy Rick Rubin . Z kolei swój gościnny udział w roli wykonawcy wzięli tutaj m.in. Kendrick Lamar , The Weeknd czy Sia . Raper zapowiedział, że zmiany w muzyce zawartej na "The Life of Pablo " będą konturowane, więc ciężko stwierdzić czy do tego doborowego towarzystwa nie dołączy ktoś jeszcze.

POLECANE RADIA