Happy Birthday Céline Dion!

Damian Cholewiński
30.03.2016 08:08
Celine Dion

Celine Dion (Celine Dion)

Jedna z najpopularniejszych wokalistek pop - Céline Dion - obchodzi dzisiaj urodziny.

Nie ma chyba nikogo, kto nie słyszałby o Céline Dion . Kanadyjka wylansowała niezliczoną liczbę przebojów, które szalały na niejednej liście przebojów. Jej umiejętności wokalne i siła głosu zostały docenione na 33. Konkursie Piosenki Eurowizji , w którym Céline reprezentowała Szwajcarię. Choć Dion wygrała tylko jednym punktem z reprezentantem Wielkiej Brytanii, to właśnie ona przeszła do historii nie tylko jako zwyciężczyni konkursu, lecz również jako jeden z nielicznych laureatów, którzy po wygraniu Eurowizji zrobili oszałamiającą karierę.

 

Céline życzymy przede wszystkim dużo siły i odnalezienia się w nowej sytuacji życiowej. Niestety początek roku 2016 nie był łaskawy dla tej artystki. 14 stycznia zmarł jej mąż i wieloletni menadżer - René Angélil , dwa dni później Céline pożegnała swojego brata.

Ostatnim studyjnym albumem Céline Dion pozostaje krążek "Loved Me Back to Life" , który ukazał się w 2013 roku. Ponadto, w ubiegłym roku artystka zaangażowała się w stworzenie ścieżki dźwiękowej do kanadyjskiej animacji "La Guerre des tuques" , do której nagrała kawałek "L'hymne" . Angielska wersja utworu znana jest pod tytułem "Hymn" .

POLECANE RADIA