Powstanie film o życiu Dolly Parton

Magdalena Staszak
12.05.2015 10:53
Dolly Parton

Dolly Parton (RUNE HELLESTAD)

Obraz poświęcony życiu gwiazdy muzyki country będzie nosił tytuł utworu piosenkarki z 1971 - "Coat of Many Colors".

Film o życiu Dolly Parton wyprodukuje amerykańska stacja NBC. Obraz ma się ukazać na jej antenie jesienią, a jako producent wykonawczy będzie nad nim czuwać sama artystka.

Utwór "Coat of Many Colors" , od którego produkcja zaczerpnie nazwę, ukazała się w 1971 roku na płycie pod tym samym tytułem i opowiada o tym, jak matka piosenkarki, jako że rodzina żyła biednie, szyła jej płaszcz ze skrawków szmat, opowiadając córce jednocześnie biblijną historię o różnokolorowym płaszczu Józefa. Parton wykonała ten utwór podczas jej dobrze przyjętego występu w Glastonbury w ubiegłym roku. Artystka często wspominała, że jest to jej ulubiona spośród napisanych przez nią piosenek.

69-letnia legenda muzyki country ma w swoim dorobku 42 albumy. Wszystkie jej wydawnictwa sprzedały się na świecie w nakładzie przekraczającym 100 milionów egzemplarzy.

 

Zobacz też: Wybitni artyści, którzy odeszli za wcześnie. "Klub 27" Najbardziej irytujące piosenki wszech czasów [ZESTAWIENIE] Najlepsze cytaty w karierze Madonny [ZESTAWIENIE]

POLECANE RADIA