10 rzeczy, których jeszcze nie wiesz o MTV EMA

PaolaM
09.11.2011 11:30
Ewa Farna fot. Darek Majewski/MTV EMA

Ewa Farna fot. Darek Majewski/MTV EMA (Ewa Farna fot. Darek Majewski/MTV EMA)

Lady Gaga zażyczyła sobie, aby w jej pokoju panowała temperatura 32 stopni, a Justin Bieber zamówił 12 butelek wody witaminowej w kolorze czerwonym i fioletowym. To tylko niektóre ciekawostki zza kulis MTV EMA - poznajcie najsłynniejszą muzyczną galę od kuchni.

Przedstawiamy 10 ciekawostek zza kulis MTV EMA:

1. Uznany scenograf Es Devlin współpracował po raz drugi przy projektowaniu scenografii na MTV EMA 2011. Znany jest min ze współpracy z Lady Gagą, Take That i Muse. Scenografia na tegoroczne MTV EMA jest inspirowana rzeźbami artysty Nauma Gabo.

2. Gwiazdy gali MTV EMA 2011 przechadzały się po różowym dywanie.

3. W dniu gali urodowa ekipa EMA, na czele z makijażystami marki MAC wspieranymi przez sztab make-upistów, zużyła 300 par sztucznych rzęs, 60 maskar oraz 80 szminek.

4. Ponad 15 tancerzy przebierało się 4 razy - specjalnie dla nich, wykonano 60 kostiumów.

5. Tancerze Jessie J poprosili o specjalnie ręcznie zdobione tkaniny. Inni tancerze podczas gali MTV EMA wystąpili w ręcznie malowanych dresach.

6. W tym roku MTV przesłuchało 5000 tancerzy i wybrano zaledwie 15 do występu podczas show.

7. Po wylądowaniu w Belfaście, Lady Gaga zrobiła zakupy w lokalnym House of Fraser. Jej asystenci zakupili dla artystki m.in. ekspresy do kawy i filiżanki z porcelany - wszystko trafiło do garderoby wokalistki.

8. Grupa Queen z upływem lat wcale nie straciła rock'n'rollowego pazura, zamawiając do garderoby m.in. whisky J&B Rare.

9. Artyści posilali się w specjalnej strefie cateringowej, gdzie kucharze przygotowali dla nich m.in. łososia w sosie teryaki oraz spaghetti aglio olio z wołowiną i piwem.

10. Lady Gaga zażyczyła sobie, aby w jej garderobie panowała temperatura 32 stopni. Zamówiła też dużo miodu - wszystko po to, aby utrzymać struny głosowe w idealnej kondycji.

POLECANE RADIA