"Jeden z dziesięciu", czyli czy istnieje pytanie, na które Tadeusz Sznuk nie zna odpowiedzi?

Fot. Iwona Burdzanowska | Agencja Gazeta

Wielu widzów sądzi, że to właśnie "Jeden z dziesięciu" jest najlepszym teleturniejem w historii polskiej telewizji. Pytania z wiedzy ogólnej sprawiają, że tak naprawdę każdy z telewidzów jest w stanie dołączyć do 10 uczestników oraz Tadeusza Sznuka i udzielać kolejnych odpowiedzi wraz z rodziną i przyjaciółmi.

Program jest emitowany w TVP2 od 1994 r., a jego prowadzącym jest od tego czasu Tadeusz Sznuk, który przez lata pracy w programie stał się synonimem elegancji, taktu oraz niezwykłej wiedzy.

"Jeden z dziesięciu" opiera się na brytyjskim formacie "Fifteen to One" według pomysłu Johna M. Lewisa. Program składa się z trzech etapów. Każdy z 10 zawodników musi odpowiadać na pytania zadawane przez prowadzącego, a czas na udzielenie przez niego odpowiedzi wynosi 3 sekundy. Na początku gry uczestnicy otrzymują po trzy szansy na pomyłkę w trakcie trwania programu, które odnawiają się w finale teleturnieju. Dziesięciu zwycięzców z ostatnich 20 odcinków, którzy zdobyli największą ilość punktów spotyka się w trakcie "Wielkiego Finału", w którym stawką jest 40 tysięcy złotych.

Program można oglądać od poniedziałku, do piątku o 18.55 w TVP2.

Zobacz jeszcze raz