Dlaczego warto się wybrać na Asymmetry Festival 2010?

09.04.2010 15:00
Asymmetry Festival

Asymmetry Festival (Asymmetry Festival - plakat imprezy)

Dla wielbicieli nowoczesnych form rocka, metalu oraz nieszablonowej elektroniki, Wrocław pod koniec kwietnia stanie się przysłowiową mekką. Czterodniowa impreza (podzielona na dwa weekendy) stanowi idealny pretekst do zapoznania się z nowatorskimi formami muzycznymi, serwowanymi przez czołowych światowych artystów z tego kręgu.
Wbrew pozorom nie jest to festiwal skierowany tylko do wąskiej grupy osób, lubujących się w dziwacznej muzyce, o czym świadczy jego otwarta formuła, gdzie każdy niemal dźwięk ma prawo zaistnieć. Tutaj liczy się bezkompromisowość, wyrażająca się w artystycznej odwadze, postawieniu na eksperyment i nietypowym podejściu do wykonywanego rzemiosła.

Po zeszłorocznej, pierwszej edycji Asymmetry Festival, organizatorzy uderzają z podwójną siłą i ściągają do stolicy Dolnego Śląska największe tuzy współczesnej awangardy. Na deskach wrocławskiego klubu Firlej, publika będzie mogła podziwiać dwadzieścia niezwykłych projektów z całej Europy i Stanów Zjednoczonych.  Pojawi się m.in. guru motorycznych, transowych melodii, Justin Broadrick ze swoim zespołem Jesu. Zabójczą elektroniczną mieszankę spod znaku jungle, breakcore, a nawet reggae, zaprezentuje holenderski DJ o pseudonimie Bong-Ra. Znany z żywiołowych koncertów i połamanych rytmów, które pobudzają do życia i tańca największych ponuraków. Ciekawie na tym tle wypadnie na pewno Helen Money, chicagowska wiolonczelistka, tworząca niepowtarzalne brzmienie przy pomocy różnorakich efektów gitarowych. Znajdą także coś dla siebie fani jazzu. Jego odjechana odmiana, zawierająca elementy punka i noise'u, to domena Zu, włoskiej kapeli na stałe związanej i współpracującej z Mike'm Pattonem oraz wytwórnią Ipecac. Intrygująca zapowiada się także występ The Mount Fuji Doomjazz Corporation, mistrzowie mrocznych, elektronicznych kompozycji, przedstawią autorską wersję soundtracku do filmu Davida Lyncha "Człowiek Słoń". Z kolei na ekstremalną jazdę bez trzymanki, miażdżącą wszystko n a swojej drodze, zaprosi nas angielska, żywa legenda, grupa Esoteric. Ich muzyka stanowi kwintesencję doom metalu - ciężkiego, walcowatego grania. Strach się bać. Jeśli natomiast lubicie klimaty stonerowe, to w Shrinebulider po prostu się zakochacie. Dość wspomnieć, że wokalista grupy - Scott Kelly, na co dzień użycza gardła w otoczonym mistycznym kultem Neurosis.

Na stronie www festiwalu możemy przeczytać, że impreza ta jest niczym "wielka, ciężka machina do robienia dziur w polskiej rzeczywistości muzycznej". Sporo w tym prawdy. Asymmetry już dziś stanowi swoisty fenomen na skalę polską i europejską. Jak widać wiosna to nie tylko zblazowane, juwenaliowe klimaty i jeśli chcecie pooddychać prawdziwym, świeżym muzycznym powietrzem, koniecznie wybierzcie się do Wrocławia.

Asymmetry Festival 2010

Wrocław, Ośrodek Działań Artystycznych "Firlej"

PROGRAM FESTIWALU:

29.04.2010 - The Mount Fuji Doomjazz Corporation, Zu, Bong-Ra, Drumcorps
30.04.2010 - Shrinebuilder, Kylesa, Year of No Light, Altar of Plague, Khuda
01.05.2010 - Jesu, Black Shape of Nexus, Time to Burn , TesseracT, Kasan
02.05.2010 - Esoteric, Mouth of the Architect, Yakuza, Helen Money, Comity

Bilety i karnety:

KARNETY:
30.04 + 01.05 + 02.05 - 220 pln

BILETY JEDNIODNIOWE:

29.04 - The Mount Fuji Doomjazz Corporation, Zu, Bong-Ra, Drumcorps - 60 pln
30.04 - Shrinebuilder, Kylesa, Year of No Light, Alatar of Plague, Khuda - 90 pln
01.05 - Jesu, Black Shape of Nexus, Time to Burn, Tesseract, Kasan - 90 pln
02.05 - Esoteric, Mouth of the Architect, Yakuza, Helen Money, Comity - 90 pln

Karnety oraz bilety są dostępne poprzez następujące sieci sprzedaży:

www.eventim.pl | www.ticketpro.pl | www.ticketportal.pl

Kamil Downarowicz

Więcej o:

POLECANE RADIA