Selector Festival 2010 - kolejni artyści

27.03.2010 09:22
Friendly Fires

Friendly Fires (Friendly Fires, fot. Rebecca Miller)

Nie musieliśmy długo czekać na kolejną dawkę gwiazd, które zagrają 4 i 5 czerwca w Krakowie. Przyjadą Friendly Fires, Delphic, Booka Shade i Bloody Beetroots Death Crew 77.

Friendly Fires


Friendly Fires nie da się nie lubić i nie szanować, potwierdzają to liczne nominacje do nagród pokroju Brit Awards i Mercury Music Prize, podwójna platynowa płyta przyznana za znakomitą sprzedaż debiutanckiego "Friendly Fires" oraz wyprzedane trasy koncertowe. Brytyjska formacja bez wątpienia jest jednym z najciekawszych zespołów nowej fali łączącej taneczną elektronikę i alternatywny rock.

Friendly Fires są niezrównani w wymyślaniu melodii, wystarczy raz posłuchać tylko takich utworów jak "Paris", "Jump In The Pool", "Skeleton Boy", czy "Kiss Of Life", żeby ich harmonie na długo pozostały w głowie.Delphic


Tylko nielicznym udaje się dobrze połączyć indie rock i euforyczną elektronikę, ale formacja Delphic bez wątpienia osiągnęła sukces. Świadczy o tym chociażby wysoka pozycja manchesterskiego składu na prestiżowej liście BBC Sound of 2010, a także świetne przyjęcie ich właśnie wydanego debiutanckiego albumu pt. "Acolyte". Brytyjska prasa zwróciła uwagę na inspiracje takimi legendami jak Orbital, New Order i Underworld oraz pochwaliła za spójność i niewątpliwą umiejętność odnalezienia wśród wszystkich inspiracji swojego własnego imponującego stylu.
Bloody Beetroots Death Crew 77


Jeżeli szukacie nowych gwiazd muzyki tanecznej to warto zwrócić uwagę na Bloody Beetroots Death Crew 77, bo to właśnie oni mogą już wkrótce zawładnąć parkietami na całym świecie, a być może tak się już stało. Włoski duet The Bloody Beetroots szybko podąża ścieżką wyznaczoną przez rodaków z Crookers i jest jedną z najpopularniejszych ekip łączących energetyczną muzykę taneczną, disco, electro oraz hip hop z ravem i punkiem.

The Bloody Beetroots szybko stali się jednym z najmodniejszych kolektywów didżejsko-producenckich, ale postanowili rozszerzyć formułę swoich występów - tak właśnie powstało Bloody Beetroots Death Crew 77. Do składu dołączył nowy członek, perkusista Edward Grinch, a pozostali członkowie chwycili za instrumenty - podczas koncertu Bob Rifo śpiewa oraz gra na klawiszach i gitarze, a Tea miksuje grany materiał.
Booka Shade

Niemieccy mistrzowie elektroniki Booka Shade są jednym z tych zespołów, który wypracował swoje własne rozpoznawalne brzmienie, inspirując przy tym całe zastępy producentów. Dzięki takim singlom jak "Body Language","Mandarine Girl", "In White Rooms", czy "Karma Car" oraz prowadzonej przez nich wytwórni Get Physical Walter Merzinger i Arno Kammermeier w ciągu kilku lat osiągnęli status gwiazd sceny tanecznej oraz w znacznym stopniu wpłynęli na kształt całej sceny elektronicznej. Oprócz wydawania własnych singli i albumów, remiksowania twórczości innych artystów oraz tworzenia kompilacji, Booka Shade znani są też jako jedna z najlepszych formacji koncertowych sceny tanecznej.

 
Wcześniej ogłoszeni artyści Selector Festival to: Faithless, Calvin Harris, Thievery Corporation, Boys Noize, Metronomy oraz UFFIE.

POLECANE RADIA