50 Cent ponownie w Polsce

11.02.2010 15:57
50 Cent

50 Cent (50 Cent, fot.mat.promocyjne)

Jedna z największych gwiazd światowego hip hopu ponownie odwiedzi nasz kraj. Tym razem artysta będzie promować płytę "Before I Self Destruct".
50 Cent

6 kwietnia 2010, godz. 20.00
Warszawa, Torwar, ul. Łazienkowska 6a
Sprzedaż biletów ruszy  12 lutego 2010
Organizator: Good Music Productions

Nowojorski raper 50 Cent ma na swoim koncie 5 albumów, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 40 milionów kopii na całym świecie. Był czternastokrotnie nominowany do nagrody Grammy; zdobył liczne wyróżnienia, w tym: 7 statuetek magazynu Billboard, trzy statuetki MOBO, jedną Grammy i dwie MTV Video Music Awards. Odkrywcą jego talentu jest Eminem, dla którego 50 Cent nagrał swoje najsłynniejsze płyty "Get Rich or Die Tryin'" i "The Massacre". Ma na swoim koncie współpracę z Eminemem, Dr DRE, Timbalandem, Mary J Blige, Nicole Scherzinger.

Jego prawdziwe nazwisko to Curtis James Jackson III, urodził się na nowojorskim Queens. Jak większość swoich rówieśników, był młodocianym gangsterem, handlującym narkotykami. Zadebiutował w 2000 roku albumem "Power Of The Dollar". Krążek przeszedł bez większego echa, zaś 50 Cent w kwietniu tego roku został ciężko ranny w trakcie gangsterskich porachunków. Otrzymał dziewięć kul, po których do dziś ma charakterystyczną wadę wymowy i uszkodzoną żuchwę. Po rozstaniu z wytwórnią Columbia, powołuje do życia G-Unit i spotyka Eminema, który dostrzega jego talent i autentyczność. 50 Cent podpisuje wielomilionowy kontrakt z wytwórnią Eminema i nagrywa swoje najsłynniejsze albumy. Wydany w 2003 roku "Get Rich Or Die Tryin'", którego producentami byli Eminemem i Dr. DRE został okrzyknięty debiutem dekady, a single "In Da Club", "21 Questions", czy "P.I.M.P" przez długie tygodnie królowały na listach przebojów na całym świecie. Kolejny, wydany w 2005 "The Massacre" przyniosły takie hity jak "Candy Shop" i "Disco Inferno". Kolejny album Curtisa ukazał się w 2007 roku, a pojawili się na nim: Akon, Justin Timberlake, Timbaland, Robine Thicke, Eminem, Nicole Scherzinger, Young Buck i Mary J. Blige. W 2009 roku ukazał się jego ostatni album pt. "Before I Self Destruct", który promował singiel "Baby By Me" (duet z Ne-Yo).

źródło: mat.prasowe

POLECANE RADIA