Rage Against The Machine faworytami bukmacherów...

17.12.2009 13:19
Rage Against The Machine

Rage Against The Machine (Rage Against The Machine, fot.mat.prasowe)

... w wyścigu o świąteczny numer jeden na Wyspach. Kawałek RATM, "Killing In The Name", rywalizuje o szczyt brytyjskiej listy przebojów z piosenką "The Climb" śpiewaną przez laureata programu X Factor, Joe McElderry'ego.

Choć początkowo bukmacherzy nie dawali wielkich szans utworowi Rage Against The Machine, pierwsze wyniki sprzedaży sprawiły, że zmienili zdanie i to właśnie on stał się ich faworytem. Według danych z wczoraj, do tej pory singiel "Killing In The Name" kupiło ponad 65 tysięcy osób więcej niż "The Climb". Ostateczne wyniki będą znane w niedzielę.

Dzisiaj rano zespół Rage Against The Machine wystąpił w porannym programie radia BBC. Najpierw udzielili krótkiego wywiadu, a następnie wykonali na żywo wspomniany kawałek. Pomimo wcześniejszej umowy z producentami audycji, nie ocenzurowali go jednak do końca i w pewnym momencie na antenie pojawił się wers "Fuck you, I won't do what you tell me" - zaraz po tych słowach ich występ został zdjęty z anteny. Całego nagrania możecie posłuchać poniżej:

 

Cała kampania mająca spowodować, że Rage Against The Machine wyląduje na pierwszym miejscu świątecznego notowania brytyjskiej listy singli, została zorganizowana przez fanów grupy na Facebooku. Choć na początku wydawało się nieprawdopodobne, że mogą pokonać monopol zwycięzców programu "X Factor", którzy od czterech lat królowali na wspomnianej liście, kolejne dni pokazywały, że nie jest to niemożliwe. Akcja stała się też synonimem sprzeciwu przeciwko zalewającej rynek komercji i złej muzyce. Dochód ze sprzedaży singla "Killing In The Name" zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Tak brzmi singiel "The Climb" w wykonaniu Joe McElderry'ego:

A tak "Killing In The Name" Rage Against The Machine:

 

 

Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

KR

POLECANE RADIA