Świąteczna bitwa: Rage Against The Machine vs X Factor

04.12.2009 16:11
Rage Against The Machine

Rage Against The Machine (Rage Against The Machine, fot.mat.prasowe)

Zestawienie nieco kosmiczne, ale fani Rage Against The Machine postanowili uprzykrzyć nieco życie laureatowi programu X Factor i utrudnić mu zdobycie świątecznego Numeru Jeden. W ubiegłym roku podobną akcję przeprowadzili fani Jeffa Buckleya.

Od trzech lat regularnie tuż przed Bożym Narodzeniem na szczycie brytyjskiej listy najlepiej sprzedających się singli ląduje laureat programu X Factor. W ubiegłym roku była to Alexandra Burke ze swoją wersją szlagieru "Hallelujah". Drugie miejsce zajął wtedy Jeff Buckley z tym samym utworem. Wszystko za sprawą fanów nieżyjącego artysty, którzy postanowili zjednoczyć siły i zrobić co w ich mocy, aby to właśnie ich idol wygrał ten wyścig. Wprawdzie ich planu nie udało się zrealizować, ale w przypadku drugiego miejsca śmiało można mówić o dużej skuteczności.

Czy podobnie będzie tym razem? Fani Rage Against The Machine za prośrednictwem serwisów społecznościowych (m.in. Twittera i Facebooka) namawiają się do tego, aby w 2009 roku to utwór "Killing In The Name Of" uczynić numerem jeden. Grupa dotycząca tego tematu na Facebooku zgromadziła już ponad 45 tysięcy osób. Aby zwyciężyć, po 13 grudnia, więcej osób musi kupić ten właśnie singiel. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji zwycięzca trwającej jeszcze edycji X Factor nagra jako cover utworu "The Climb" Miley Cyrus.

 

 

 

KR

POLECANE RADIA