Pigułka Infomuzyki

24.11.2009 17:49

okładka albumu

Massive Attack, zgodnie z zapowiedziami, po wydaniu EP-ki "Splitting The Atom" zaserwują nowy album studyjny. Na początku przyszłego roku powinna się ukazać płyta "Heligoland", której okładkę możecie zobaczyć powyżej. Trafiło na nią 10 utworów, a wśród gości znaleźli się Damon Albarn, Guy Garvey z Elbow, Tunde Adebimpe z TV on the Radio, Hope Sandoval, Horace Andy i Martina Topley-Bird.

W poważnych portalach pojawiają się niepotwierdzone, a do tego nieprawdopodobne informacje o tym, że możliwe jest powstanie nowej supergrupy. Kevin Shirley, który odpowiadał m.in. za brzmienie "How The West Was Won" Led Zeppelin, na swoim blogu mało konkretnie napisał, że powstaje grupa złożona z muzyków Aerosmith, Erica Claptona i Jimmy'ego Page'a: "W styczniu będę produkował coś, co może być jedną z najbardziej ekscytujących supergrup od dawna". Z niedowierzaniem czekamy na potwierdzenie informacji, a tymczasem z "kronikarskiego" obowiązku przekazujemy Wam, że o tym się mówi.
Inny projekt złożony ze znanych muzyków - Apparatjik, w którego skład weszli basista Coldplay Guy Berryman, frontman Mew Jonas Bjerrei i Magne Furuholmen z a-ha - do tej pory na światło dzienne wypuścił tylko jedno swoje nagranie. Utwór "Ferreting" znalazł się na ścieżce dźwiękowej dokumentu BBC "Bruce Parry Presents Amazon Tribe". Twentyfourbit.com podaje jednak, że już wkrótce będziemy mogli usłyszeć cały album supergrupy. Od dzisiaj za darmo można ściągnąć próbkę ich twórczości tutaj. Singiel "Electric Eye" ukaże się 30 listopada.

Sam Mew z kolei 7 grudnia wydaje koncertowy album "Live At The Hollywood Palladium", który do sprzedaży trafi tylko w formie elektronicznej.

Susan Boyle wciąż zadziwia. Jakiś czas temu pobiła rekord liczby przedpremierowych zamówień na Amazon.com, teraz jej debiutancki album w dniu premiery rozszedł się w Wielkiej Brytanii w 130 tys. egzemplarzy. Przewiduje się, że w ciągu tygodnia sprzeda się ok. 400 tys. płyt. Jeżeli przewidywania się potwierdzą, będzie to najlepsza sprzedaż w ciągu pierwszego tygodnia od czasu, kiedy album Take That "The Circus" rozszedł się w 443 tys. egzemplarzy.

Na koniec telewizyjne występy: Lady Gaga u Jaya Leno i Rihanna w "Good Morning America".

IB

POLECANE RADIA