Bitwa coverów - What a Wonderful World

12.11.2009 17:29
Louis Armstrong

Louis Armstrong (DAVID REDFERN / REDFERNS/DAVID REDFERN)

Choć aura za oknem na to nie wskazuje, wciąż wierzymy w to, że świat jest piękny, szczególnie słuchając klasyka z 1968 roku w wykonaniu Louisa Armstronga. Czy covery tego jakże charakterystycznego utworu budzą podobne uczucia?
JOEY RAMONE

Kawałek "What a Wonderful World" w wykonaniu frontmana The Ramones ukazał się na jego jedynym solowym albumie, "Don't Worry About Me", który został wydany w 2002 roku, już po śmierci artysty. Jeśli nie słyszeliście nigdy lub nie potraficie sobie wyobrazić tego klasyka w punkowej wersji, to koniecznie posłuchajcie tej interpretacji. 

 

 

 

ROD STEWART

Cover "What a Wonderful World" w wykonaniu Roda Stewarta z gościnnym udziałem Steviego Wondera znalazł się na płycie "Stardust: the Great American Songbook 3". Klasyczna, orkiestrowa aranżacja nie zaskakuje ani przez chwilę, ale z drugiej strony na pewno znajdą się tacy, którzy powiedzą, że to jeden z tych utworów, które w żaden sposób zaskakiwać nie muszą, bo bronią się i bez tego. 

 

 

 

SHANE MACGOWAN & NICK CAVE

Panowie MacGowan i Cave nagrali swoją interpretację tego szlagieru w 1992 roku. Ich spotkanie zaowocowało wersją pewnie najbardziej zbliżoną do tych, które można usłyszeć w różnych barach po zbyt dużej ilość napojów wyskokowych, ale nie można odmówić jej uroku.

 

 

 

KATIE MELUA & EVA CASSIDY

Kolejny duet na dzisiejszej liście. O tyle niezwykły, że powstał już po śmierci Evy Cassidy - Katie Melua nagrała swoje wokale do istniejącej już wcześniej wersji "What a Wonderful World". Do przeróbki powstał nawet teledysk, a utwór trafił na szczyt brytyjskiej listy przebojów.  

 

 

MICHAEL BUBLE

Wersja w wykonaniu Michaela Buble, to kolejna orkiestrowa interpretacja tej piosenki. Wokalista uwodzi fanki w różnym wieku swoim aksamitnym głosem, ale czy to wystarczy, aby obronić się w "What a Wonderful World"?

 

 

LOUIS ARMSTRONG

Na koniec tradycyjnie oryginał:

 


 

 

Wyniki poprzedniej bitwy coverów, czyli najlepsze wersje utworów KATY PERRY według Was:

1. Los Colorados - Hot'n'Cold - 51%

2. Travis - I Kissed a Girl - 16%

3. Kid British - Hot'n'Cold - 10%

4. The Cleverlys - I Kissed a Girl - 9%

5. A Perfect Failure - I Kissed a Girl - 8%

6. Jordin Sparks - Hot'n'Cold - 5%

KR

PYTANIE Która wersja WHAT A WONDERFUL WORLD jest najlepsza?

  • Joey Ramone
  • Rod Stewart
  • Shane MacGowan i Nick Cave
  • Katie Melua i Eva Cassidy
  • Michael Buble
Więcej o:

POLECANE RADIA