Bitwa coverów - Katy Perry

29.10.2009 14:16
Katy Perry, fot. EMI

Katy Perry, fot. EMI (Katy Perry, fot. EMI)

Po raz drugi robimy małe odstępstwo od formuły "Bitwy coverów" i zamiast zająć się jednym utworem, przedstawimy różne wersje dwóch kawałków Katy Perry - "I Kissed a Girl" i "Hot'n'Cold". Zarówno wśród jednych, jak i drugich wykonań znalazły się prawdziwe perełki.
Travis - I Kissed a Girl

Kiedyś Travis rozkręcał swoje koncerty uroczą wersją "... Baby One More Time" Britney Spears, ale minęło już trochę czasu i w ich repertuarze pojawił się cover innego współczesnego popowego przeboju - "I Kissed a Girl". Po raz pierwszy zagrali go w radiu - mocno akustycznej interpretacji charakteru nadaje charakterystyczny wokal Frana Healy. Wersje koncertowe są nieco bardziej rock'n'rollowe (możecie przekonać się TUTAJ - niestety nagranie słabej jakości) 

 

 

A Perfect Failure - I Kissed a Girl

To chyba najsłynniejszy cover tego utworu. Chłopcy z A Perfect Failure pokusili się nawet o zrobienie amatorskiego klipu, który robił furorę w internecie. 

 
 
The Cleverlys - I Kissed a Girl

Sięgając do amerykańskiej bluegrassowej tradycji, The Cleverlys zamienili "I Kissed a Girl" w wyjątkowo rozbujany kawałek. Okazuje się, że kontrabas może brzmieć jakby został stworzony właśnie do grania tego numeru. 


 
Los Colorados - Hot'n'Cold

To z kolei chyba najsłynniejszy cover Katy Perry w ogóle - panowie z Los Colorados pochodzą z Ukrainy i wyglądają trochę jakby się urwali z jakiegoś słowiańskiego wesela, ale z drugiej strony widać, że sami bawią się tym, co robią. Ich wersja została pokazana w wielu zagranicznych serwisach internetowych oraz m.in. w programie Ellen DeGeneres w telewizji NBC. Na YouTube obejrzało ją ponad 2 miliony osób, dotarła również do samej Katy, która określiła tę interpretację jako "inspirującą".

 

Kid British - Hot'n'Cold

Kid British serwują rozbujaną, nieco reggae'owo-dubową wersję "Hot'n'Cold". Wystarczyła gitara akustyczna, przeszkadzajki i całkiem ładnie zharmonizowane wokale, aby nadać temu utworowi innego charakteru.  


 
Jordin Sparks - Hot'n'Cold

Po Jordin Sparks można by się spodziewać przerobienia "Hot'n'Cold" na rzewną balladę, a tymczasem wokalistka zrobiła z tego normalną, popową wersję. Nagranie pochodzi oczywiście z kopalni tego typu występów - audycji Live Lounge w radiu BBC.

 
KATY PERRY

Na koniec tradycyjnie oryginał. I Kissed a Girl:


 

 

Hot'n'Cold:


 

 

Wyniki poprzedniej bitwy coverów, czyli najlepsze wersje LOVE WILL TEAR US APART według Was:

1. Nouvelle Vague- 20%

2. New Order - 17%

3. Susanna and The Magical Orchestra - 15%

4. Broken Social Scene - 13%

5. Moonspell - 12%

6. Arcade Fire i U2- 10%

7. Jose Gonzalez- 7%

8. Fall Out Boy - 6%

 

Kasia Rogalska

 

PYTANIE Która wersja utworu KATY PERRY jest najlepsza?

  • Travis - I Kissed a Girl
  • A Perfect Failure - I Kissed a Girl
  • The Cleverlys - I Kissed a Girl
  • Los Colorados - Hot n Cold
  • Kid British - Hot n Cold
  • Jordin Sparks - Hot n Cold

POLECANE RADIA