French Kiss Tour 09 już na początku listopada

29.10.2009 12:38
plakat trasy

plakat trasy (plakat trasy)

Na początku listopada w Warszawie i Krakowie wystąpią trzy artystki prezentujące najciekawsze trendy w aktualnej muzyce francuskiej: Zaza Fournier, Claire Denamur i Oshen. Sprawdźcie szczegóły w materiałach prasowych.

Artystki  czerpią obficie z różnych gatunków muzycznych od folku poprzez rock, czy pop.  Nowe pokolenie arytstek podbija nie tylko francuską scenę muzyczną poetyckim energetycznym melanżem... z odrobiną czarnego humoru. Występy artystek w Polsce są częścią europejskiej trasy koncertowej.  Artystki wystąpią m.in. w Kolonii, Düsseldorfie, Monachium, Berlinie, Sofii, Belgradzie i Zagrzebiu.

Oshen to artystka, którą polska publiczność miała okazję poznać podczas II edycji Festiwalu Francophonic. Po ukończeniu studiów na wydziale nauk humanistycznych na paryskiej Sorbonie oraz konserwatorium muzycznego, rozpoczęła swoją artystyczną karierę w marsylijskim "Le Moulin".  W 2005 r., ukazał się jej pierwszy album  "Don Juan" - subtelna mieszanka elektro-popu.  Kolejny krążek to "Je ne suis pas Celle", przy którego realizacji pomógł artystce Vincent Ségal. Pełne humoru, poetyckie piosenki w połączeniu z czarującym głosem i niewątpliwą charyzmą artystki, złożyły się na sukces drugiego albumu. Oshen to artystka często porównywana do kultowej francuskiej formacji - Rity Mitsouko, ale niektórzy widzą również i wpływ takich artystów jak  Fela, James Brown lub nawet  Björk. 
www.myspace.com/oshenlachanteuse


Claire Denamur, 25-latka mieszkająca w Bordeaux o holendersko-argentyńskich korzeniach, uwodzi głosem o charakterystycznej  barwie. Artystka mówi o sobie: 

Niektórzy sądzą, że jestem naiwna albo nazywają mnie nieszczęśliwą optymistką. Niech mówią co chcą. Szybko dojrzałam, nigdy nie oceniałam rzeczy wedle wieku. 

Takie też są utwory Claire: dojrzałe, lecz jednocześnie dziecięco naiwne, nasycone tęsknotą za miłością prawdziwą.
www.myspace.com/clairedenamur


Zaza Fournier jest córką profesora lingwistyki i graficzki. Swoją muzyczną edukację, uwieńczoną dyplomem z paryskiego konserwatorium w XVI dzielnicy, zaczynała od gry na skrzypcach, aby w końcu wybrać bardziej odpowiadający jej temperamentowi akordeon. Swoją muzyczną karierę zaczynała na paryskim Piazza Beaubourg. Uzbrojona w akordeon dziewczyna o wyglądzie czarującej zołzy, śpiewająca piosenki Edith Piaf, niewątpliwie potrafiła przykuć uwagę. Od tego czasu kariera muzyczna Zazy nabrała zawrotnego tempa, co zaowocowało m.in. albumem będącym mieszanką twistu i rocka. Marzycielska, utalentowana, z paryskim poczuciem humoru i przekorną grzywką - taka jest w skrócie Zaza. A jaka jest naprawdę, przekonamy się niebawem
www.myspace.com/zazafournier

FRENCH KISS TOUR 09

ZAZA FOURNIER, CLAIRE DENAMUR & OSHEN

4 LISTOPADA - WARSZAWA, Delikatesy TR, Ul. Marszalkowska 8, godz. 20.00, 20 PLN
5 LISTOPADA - KRAKÓW, Klub Rotunda, Ul. Oleandry 1, godz. 20.00, 40 PLN


źródło: mat.prasowe
 

POLECANE RADIA