Piosenki podejrzanie podobne do innych piosenek - cześć trzecia

15.10.2009 17:57

Avril Lavigne, fot. mat. org.

Z naszą ostatnią zagadką, w której pytaliśmy, jakie dwa utwory przypomina "I Wanna Be Your Boyfriend" The Rubinoos, nie do końca sobie poradziliście. Trudna była. Jeden z tytułów podaliście bez problemu - "Girlfriend" Avril Lavigne. Dzisiejszy odcinek podejrzanie podobnych piosenek poświęcony jest w całości twórczości tej wokalistki.
Utwory Avril Lavigne nie grzeszą oryginalnością. Najłatwiej jest się o tym przekonać, wpisując w wyszukiwarkę YouTube "Avril steals". W części filmików porównywane ze sobą utwory nie brzmią wcale podobnie, ale całkiem sporo jest takich, w których coś jest na rzeczy. Posłuchajcie dwóch piosenek, które są podejrzanie podobne do innych piosenek.

I Wanna Be Your Boyfriend i Girlfriend... i Get Off Of My Cloud

Utwór z 1979 r.


W 2007 r. ukazuje się "Girlfriend" i autorzy "I Wanna Be Your Boyfriend" The Rubinoos składają do sądu pozew. Podobieństwo dotyczy ich zdaniem nie tylko muzyki, ale także ogólnego tematu utworu.


Avril Lavigne przeczy temu, że "Girlfriend" jest plagiatem, a jej menedżer sugeruje, że... Avril mogła splagiatować "Get Off Of My Cloud" The Rolling Stones, a nie "I Wanna Be Your Boyfriend". Ciekawa linia obrony. Strony osiągnęły porozumienie poza sądem w 2008 r.


To właśnie tego utworu nie mogliście odgadnąć ;)

I'm The Kinda i I Don't Have To Try

Po tym, jak została oskarżona o plagiat "I Wanna Be Your Boyfriend", Avril broniła się, twierdząc, że nie słyszała nigdy The Rubinoos. Na tym samym albumie, z którego pochodzi "Girlfriend", znalazło się jeszcze jedno zaskakujące podobieństwo. Tym razem wokalistka nie mogła już stwierdzić, że nie słyszała nigdy utworu, który - zdaniem internautów - skopiowała, bo trochę wcześniej wymieniła go wśród swoich ulubionych. Chodzi o "I'm The Kind" Peaches.
 

A na "The Best Damn Thing" znalazło się coś takiego:


Pozwu nie było.

Na koniec krótki zestaw innych podobieństw, które odnaleźli internauci. Zachęcam do dalszych badań twórczości Avril Lavigne ;)IB

POLECANE RADIA