Bitwa coverów - Back To Black

15.10.2009 15:51
Amy Winehouse

Amy Winehouse (Amy Winehouse fot. Fot. Matt Dunham AP)

BACK TO BLACK to jeden z największych hitów wokalistki, za którą tęsknią miliony fanów na całym świecie. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Amy Winehouse powoli wraca do życia, a my tymczasem proponujemy Wam tytułowy utwór z jej drugiego albumu w naszej BITWIE COVERÓW.
1. Glasvegas

Glasvegas zagrali "Back To Black" w audycji Radio 1 Live Lounge. Zespół specjalnie na tę okazję rozszerzył swój skład o znajomych, którzy zagrali na różnych przeszkadzajkach. Mimo to utwór brzmi dosyć kameralnie. Wokalista James Allan wygląda tu nieco jak młody Joe Strummer, a jego szkocki akcent sprawia, że tę wersję trudno pomylić z inną. 

 


2. Elbow
Inne wykonanie z tej samej audycji BBC - tym razem kawałek na warsztat wzięli Elbow z sekcją smyczkową. To właśnie ona i fortepian odgrywają tutaj główną rolę. Wokal Guya Garveya trudno w jakikolwiek sposób porównywać z Amy, ale trudno traktować to jako zarzut. Wciąż jest mocno emocjonalnie i poruszająco.


3. Lightspeed Champion

Lightspeed Champion nagrał swoją wersję "Back To Black" na stronę B singla "Tell Me It's Worth" i kompilację NME. Przede wszystkim jest akustycznie, ale jednocześnie niekoniecznie inaczej od oryginału. 

 

 

4. Rikki Loney

Rikki to młody uczestnik najnowszej edycji brytyjskiego programu "X Factor". W pierwszym odcinku "na żywo", dzieląc jurorów, zaśpiewał właśnie "Back To Black". A Wam jak się podoba jego swingujący wokal?

 5. The Rumble Strips & Mark Ronson

The Rumble Strips zaczęli od remiksu "Back To Black", w którym oczywiście wykorzystywany był wokal Amy Winehouse. Później na ich koncertach można było już usłyszeć cover, w którym całkiem nieźle radził sobie wokalnie Charlie Waller. Ich interpretacja zachwyciła Marka Ronsona do tego stopnia, że zaprosił go na swój koncert, z którego nagranie możecie obejrzeć poniżej. Jest z pewnością bardziej dynamicznie, gitarowo, a jednocześnie bogato aranżacyjnie, bo słyszymy całą orkiestrę BBC.

 


AMY WINEHOUSE

Na koniec tradycyjnie oryginał :-)

 

 

 

Wyniki poprzedniej bitwy coverów, czyli najlepsze wersje PERSONAL JESUS według Was:

1. Johnny Cash - 51%

2. Marilyn Manson - 41%

3. Tarakany! - 4%

4.  Agressiva 69 - 2%

5. Koyi K Utho - 2%

 

Kasia Rogalska 

PYTANIE Która wersja BACK TO BLACK jest najlepsza?

  • Glasvegas
  • Elbow
  • Lightspeed Champion
  • Rikki Loney
  • The Rumble Strips & Mark Ronson

POLECANE RADIA