Bitwa coverów - Personal Jesus

08.10.2009 16:14
Depeche Mode na scenie w trakcie premierowego wykonania singla WRONG

Depeche Mode na scenie w trakcie premierowego wykonania singla WRONG (AP/Kai-Uwe Knoth)

Dzisiaj w "Bitwie coverów" sięgamy do klasyki. "Personal Jesus" Depeche Mode to jeden z tych utworów, których podobno nie można zepsuć. Czy naprawdę? Poddajemy Waszej ocenie pięć wersji tego kawałka.
AGRESSIVA 69

Polscy przedstawiciele industrialu wydali swoją wersję "Personal Jesus" na krążku "Mastter of celebration", a później "Out". My mamy jednak dla Was nagranie z koncertu w warszawskim Hard Rock Cafe.   

 

 

TARAKANY!

Punk rockowi Rosjanie przerobili "Personal Jesus" w 1998 roku na potrzeby kompilacji-hołdu "Depesha dlya Depeche Mode". Ich wersja jest krótka, konkretna i rock'n'rollowa. Powstał również do niej teledysk.

 

 
MARILYN MANSON

Marilyn Manson nagrał "PJ" w 2004 roku i jego cover nie różni się zbytnio od oryginału, choć oczywiście nie brakuje w nim charakterystycznego dla tego artysty "pazura". Może nieco dziwić teledysk do tego kawałka, w którym pojawiają się takie postacie, jak John F.Kennedy, Józef Stalin, Mahatma Gandhi i Adolf Hitler. 

 

 
 
JOHNNY CASH
Cover "Personal Jesus" w wykonaniu Johnny'ego Casha znalazł się na albumie "American IV: The Man Comes Around".  Autorem bluesowej, mocno rozbujanej aranżacji, jest nie kto inny, jak John Frusciante. Akustyczna gitara i pianino nadają tej wersji zupełnie innych barw niż te, które znamy z oryginału i wielu coverów.
 
KOYI K UTHO

Koyi K Utho pochodzą z Kolumbii i grają heavy metal. Ich nieco "połamana" wersja "PJ" może budzić skrajne emocje, jednak chyba nie do końca przekonuje.

 

 

DEPECHE MODE

Na koniec tradycyjnie przypominamy oryginał, tym razem w wersji koncertowej:

 

 

 

Wyniki poprzedniej bitwy coverów, czyli najlepsze wersje POKER FACE według Was:

1. Faith No More - 25%

2. Kid Cudi, Kanye West i Common - 22%

3. Arctic Monkeys - 13%

4. Daughtry - 12%

5. Absent Elk - 12%

6. You Me At Six - 9%

7. Weezer - 5%

8. Superpowerless - 2%

Kasia Rogalska 

PYTANIE Która wersja PERSONAL JESUS jest najlepsza?

  • Agressiva 69
  • Tarakany!
  • Marilyn Manson
  • Johnny Cash
  • Koyi K Utho
Więcej o:

POLECANE RADIA