Amy Winehouse założyła wytwórnię

21.09.2009 16:32
Amy Winehouse oficjalnie otworzyła dzisiaj swoją wytwórnię - Lioness Records. Pierwszą osobą, która podpisała z Lioness Records kontrakt, jest chrześniaczka wokalistki.
Winehouse twierdzi, że do założenia własnej wytwórni zainspirowały ją Motown Records Berry'ego Gordy'ego i 2Tone The Specials. Wokalistka nazwała wytwórnię Lioness Records na cześć swojej babci Cynthii, która nosiła naszyjnik z lwicą. Amy Winehouse wyjaśnia:

Babcia była moją najlepszą przyjaciółką. Była najmilszą, najsilniejszą i najbardziej niesamowitą osobą, jaką kiedykolwiek spotkałam.

Lioness Records wchodzi w skład Island Records, a pierwszą artystką nagrywającą dla wytwórni została 13-letnia Dionne Bromfield, chrześniaczka Amy Winehouse.

Kiedy pierwszy raz usłyszałam jak śpiewa, nie mogłam uwierzyć w to, co słyszę... Tak niesamowity głos wydobywający się z tak młodej dziewczynki. Jest dużo lepsza niż ja, kiedy byłam w jej wieku. Jestem z niej dumna. Wie, co robi.

Pierwszy album młodej wokalistki będzie nosił tytuł "Introducing Dionne Bromfield". W chórkach na płycie usłyszymy oczywiście samą Amy Winehouse.

IB

POLECANE RADIA