Kurt Cobain w Guitar Hero 5 (telenowela) - odcinek 25875

18.09.2009 12:35
Kurt Cobain

Kurt Cobain (KURT COBAIN)

W poprzednich odcinkach: fani oskarżają Courtney Love i Dave'a Grohla o to, że przez nich Kurt Cobain wygląda w "Guitar Hero" tak, jak wygląda, i śpiewa to, co śpiewa; Courtney Love przerzuca odpowiedzialność na Grohla i twórców gry, którym grozi procesem i pójściem do piekła; twórcy gry twierdzą, że to Love pomogła stworzyć avatar Cobaina; Grohl i Krist Novoselic umywają ręce i winą obarczają spadkobierców praw Cobaina; Jon Bon Jovi, którego utwór śpiewa Cobain, mówi, że też nie chciałby, żeby jego podobizna śpiewała utwory innych artystów. W dzisiejszym odcinku...


W życiu naszych bohaterów ponownie namieszała firma Activision, która stworzyła grę, a teraz zrzuciła winę ponownie na Courtney Love. Wracamy więc do punktu wyjścia. Dan Rosenweig, dyrektor generalny Activision, odpowiada na zarzuć Love, która twierdzi, że nie podpisywała żadnej umowy pozwalającej na wykorzystanie avatara Cobaina do śpiewania utworów innych artystów:

Działamy za pełnym przyzwoleniem artystów. kontrakt istnieje i wiemy, że czek został zrealizowany. Rozmawialiśmy bezpośrednio ze spadkobiercami i dokładnie wszystko wyjaśniliśmy, dostaliśmy pozwolenie i za nie zapłaciliśmy.

Novoselic i Grohl liczyli na to, że Activision zablokuje możliwość wykorzystania podobizny Cobaina do śpiewania utworów innych wykonawców. Rosenweig nic nie obiecuje:

Zależy nam na artystach bardziej niż na kimkolwiek innym i chcemy zadowalać artystów w każdej sytuacji.

Ciąg dalszy nastąpi...

IB

POLECANE RADIA