Kurt Cobain w Guitar Hero 5 - kolejni niezadowoleni

11.09.2009 12:29
Kurt Cobain

Kurt Cobain (KURT COBAIN)

Najpierw niezadowoleni z wyglądu Kurta Cobaina w grze byli fani Nirvany, którzy za koszmarnego avatara wokalisty obwiniali Courtney Love i Dave'a Grohla. Później do dyskusji włączyła się Courtney Love, zrzuciła winę na Grohla, który "pójdzie do piekła", i twórców gry, a także zapowiedziała proces. Teraz swoje zdanie wyrazili byli koledzy Kurta Cobaina z zespołu.
Dave Grohl i Krist Novoselic wydali wczoraj wspólne oświadczenie.

Chcemy, żeby ludzie wiedzieli, że jesteśmy przerażeni i rozczarowani tym, w jaki sposób podobizna Kurta została wykorzystana w grze Guitar Hero. Nazwisko i wygląd Kurta Cobaina są własnością jego spadkobierców - nie mamy nad tym żadnej kontroli.

Byliśmy świadomi tego, że podobizna Kurta zostanie wykorzystana z dwoma utworami Nirvany, ale nie wiedzieliśmy, że gracze będą mieli możliwość odblokowania postaci. Pozwala to na wykorzystanie postaci ze wszystkimi piosenkami, z którymi gracz chce. Chcemy, żeby firma Activision postąpiła właściwie i zablokowała postać Kurta, żeby takiej możliwości w przyszłości nie było.

Ciężko jest oglądać podobiznę Kurta udającego, że śpiewa piosenki innych artystów obok animowanych postaci. Kurt Cobain pisał utwory, które mają olbrzymie znaczenie dla ludzi na całym świecie. Uważamy, że zasługuje na coś lepszego.

W grze "Guitar Hero" obok utworów innych wykonawców znalazły się kawałki "Smells Like Teen Spirit" i "In Bloom". Przypomnijmy, co tak rozzłościło Grohla, Novoselica, Love i fanów Nirvany:Twórcy gry "Guitar Hero 5" twierdzą, że spadkobiercy Kurta Cobaina wyrazili zgodę na opublikowanie takiego właśnie wizerunku wokalisty i podpisane przez Courtney Love pozwolenie na umożliwienie graczom wykorzystania postaci Cobaina w całej grze.

Co innego mówi Courtney Love, która na swoim Twitterze napisała, że zamierza podać Activision do sądu:

Poczekajcie, aż zobaczycie, co przygotował mój cudowny prawnik, nigdy tego nie podpisywałam.

Jak sądzicie - czy jest to brak szacunku dla nieżyjącego, znanego i wpływowego artysty, czy nieszkodliwy żart?

IB

POLECANE RADIA